"Ivanna elu" võitis Prantsusmaal dokumentaalfilmi grand prix'

Dokumentaalfilm
Dokumentaalfilm "Ivanna elu" Autor/allikas: Kaader filmist

Prantsusmaal Évreux's toimus detsembri alguses 17. Festival international du film d'éducation, kus Renato Borrayo Serrano dokumentaalfilm "Ivanna elu" võitis parima täispika dokumentaalfilmi grand prix'.

"Ivanna elu" on praeguseks võitnud juba kuus väärikat auhinda. Lisaks Prantsusmaa filmifestivalile on auhindu saadud nii Portugali, Šveitsi, Egiptuse, Norra kui ka Venemaa festivalidelt.

Film on olnud ka mitme teise maineka rahvusvahelise dokumentaalfilmide festivali võistlusprogrammis, näiteks Taanis, Kanadas, Saksamaal, Poolas kui ka Iisraelis.

Režissöör Renato Borrayo Serrano dokumentaalfilm "Ivanna elu" räägib loo neenentslanna Ivanna karmist nomaadielust tundras koos viie lapsega. Režissöör on jälginud nelja aasta jooksul karismaatilise naise elu ning tulemuseks on vitaalne ja eluline linateos.

Lisaks filmi tõsistele teemadele on Serrano tabanud tõeliselt kauneid loodusvaateid Põhja-Siberi aladelt. Filmi toovad vürtsi Ivanna laste vahetu olek, huumorimeel ning kõiksugu ekstreemsete olukordadega muretu leppimine.

Filmi režissöör ja operaator on Renato Borrayo Serrano, monteerijad Renato Borrayo Serrano ja Inge-Lise Langfeldt, helilooja Timo Steiner. Produtsendid Vladislav Ketkovich, Mette Cheng Munthe-Kaas, Marianna Kaat ja Pertti Veijalainen.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: