Tiiu Randmann-Mihkla avas Haapsalus hingedeajale pühendatud installatsiooni

Teisipäeval oli hingedepäev ning Haapsalu linnagaleriis avati installatsioon "Hingede aeg", mis püüab näidata, et suremine ei pea olema tingimata sünge teema ning selles võib leida hoopis ka helgust.

"Hingede aega" vaatama minnes tuleb võtta seljast üleriided ja jalast saapad. Pikka vaipa mööda algab teekond valgest vatiinist kambrikesse, kus põrandalt tõusva valguse käes sillerdavad pea kohal kunstniku loodud pilved, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Surm ei ole meie kultuuriruumis eriti jututeemaks. See tekitab hirmu, ebamugavustunnet ja kindlasti valu, aga sellegipoolest tuleb kõigile see aeg minna. See näitus on pühendatud just nendele kallitele, kelle hinged puhkavad pilvedel," selgitas autor Tiiu Randmann-Mihkla.

Lae all piku püüdvate pilvede meisterdamiseks kulus Randmann-Mihklal kaks aastat. "Ma tellisin meetrite ja sadade meetrite kaupa värvilist kilet Hiinast, lõikasin nad väikesteks ruutudeks ja klammerdasin kokku."

Taustal kõlab muusika, mille kirjutas spetsiaalselt installatsioonile Antti Kammiste. Muusika kutsub üles enda sisse vaatama ja emotsioonid, mis sellest sünnivad, on igaühel unikaalsed.

"Et pigem tekiks mõte endale kuskile rändama minna. Kuidas see meeleolu tekib, ma usun, et see peaks olema kuskil inimese sees," ütles Kammiste.

Ja erinevalt paljudest näitustest on sellel täiesti lubatud põrandale pikali heita, täpselt nii nagu endaga kõige parem olla on.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: