Rahvusvaheline konkurss toob Tallinnasse noored pianistid 13 riigist üle maailma

Nädala lõpp toob Eestisse kokku mitukümmend noort pianisti üle maailma, sest algab IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss.

Muusikaakadeemia suures saalis käivad juba proovid neljapäeval algava konkursi jaoks.

"Tallinna Rahvusvaheline pianistide konkurss on ehk kõige tähtsam noorte pianistide sündmus Eesti klaverimaastikul," sõnas Eesti pianistide liidu juht Mihkel Poll "Aktuaalsele kaamerale".

Konkursist võtab osa 34 noort pianisti 13 riigist üle maailma. Lisaks lähinaabritele on osalejaid ka näiteks Prantsusmaalt, Hispaaniast, Jaapanist ja Koreast.

Konkursi voorud toimuvad teatri- ja muusikaakadeemia suures saalis ning on publikule avatud. Samuti kantakse need üle ka YouTube'i kanalil. Finaali pääsenud kuus parimat astuvad järgmise nädala neljapäeval ja reedel üles koos Eesti riikliku sümfooniaorkestriga, mida juhatab Arvo Volmer.

"Sümfoonia orkestri saatel on tõeliselt uhke, eriti noore pianisti jaoks ja sellise suurepärase orkestri nagu ERSO ees Arvo Volmeriga mängimine on kindlasti juba omaette suur preemia," sõnas Poll.

Konkursi teise vooru pääsenute kavva kuulub ka Eesti muusika esitamine. Teiste seas on noored pianistid oma repertuaari võtnud Urmas Sisaski, Heino Elleri, Tõnu Kõrvitsa ja Eduard Tubina loomingut.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: