Endla teater jagas kolleegipreemiaid

Foto lavastusest „Ma teenindasin Inglise kuningat“ (fotol Fatme Helge Leevald ja Sten Karpov).
Foto lavastusest „Ma teenindasin Inglise kuningat“ (fotol Fatme Helge Leevald ja Sten Karpov). Autor/allikas: Gabriela Urm

Neljapäeval andis Endla teatri kollektiiv üle traditsioonilised kolleegipreemiad ning tänas kõige hõivatumat nais- ja meesnäitlejat.

Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Fatme Helge Leevaldi rollide eest lavastustes "Härra Huu" (erinevad rollid), "Põrgupõhja uus Wanapagan" (erinevad rollid) ja "Ma teenindasin Inglise kuningat" (erinevad rollid).

Aasta meesnäitlejaks valiti Sten Karpov järgmist rollide eest: õpetaja suvelavastuses "Põrgupõhja uus Wanapagan" ja Jan Dítě lavastuses "Ma teenindasin Inglise kuningat".

Parimaks lavastajaks kuulutati Kaili Viidas, kes tõi lavale lastelavastuse "Üks rohutirts läks kõndima" ja suvelavastuse "Põrgupõhja uus Wanapagan". Aasta kunstnik-kujundaja on Arthur Arula, kes oli suvelavastuse "Põrgupõhja uus Wanapagan" ja surmtõsise komöödia "Arktilised mängud" kunstnik.

Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valisid kolleegid kostümeerija Kärt Altjõe. Aasta korraldajateks valiti võrdsete häältega trupijuht Aigi Veski ja turundusjuht Inger Lilles-Nestor ning aasta tegija tiitli ehk kolleeg, kes on oma tegevusega positiivselt silma jäänud, sai Aigi Veski. Parima teenindaja tiitel anti kassapidaja Siret Ruusile.

Kõige hõivatum meesnäitleja on Sander Rebane, kes andis aasta jooksul 86 etendust. Kõige hõivatum naisnäitleja on Fatme Helge Leevald, kes andis aasta jooksul 85 etendust.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: