Galerii. Aron Urb avas näituse Peipsi-äärsest Kolkjast

Aron Urb avas Telliskivi loomelinnaku Kolme Puu galeriis tunni aja jooksul üles võetud näituse "Tund Kolkjas".

Näitus "Tund Kolkjas" on jäädvustatud 2021. aasta suvel, mil Urb külastas Peipsi-äärset vanausuliste küla Kolkjat ja pakub sissevaadet 240 elanikuga väikeküla argipäeva. Kõik näitusel eksponeeritud tööd on ühe tunni jooksul tabatud hetked kohalikust elust-olust. Urbi kaamera ette jäid külaelanikud oma igapäevaste tegevuste ja rutiini keskel.

"Peipsi-äärne Kolkja pakub eestipärast eksootikat – iga õu, teelõik või inimkarakter võib olla fotograafile hea aines. Kartlik ent uudishimulik aknast piiluja, särasilmne tervitaja või süvenenud toimetajad – kõik need inimesed käisid minu elust läbi vaid hetkeks, kuid märkamise ja fotoaparaadi ühistööna said need momendid ajatuks ning seeläbi on nüüd igaühel võimalik neid kogeda," rääkis Urb.

Aron Urb on fotograafina tegutsenud alates 2006. aastast. Urb on jäädvustanud selliseid suursündmusi nagu Viljandi pärimusmuusika festival, Pimedate Ööde filmifestival ja Tallinn Music Week. Lisaks kuuluvad tema portfooliosse kõrgetasemelised kohtumised ning riigipeade visiidid. Vabal ajal on Urbi kaamerasilm pööratud peamiselt olme- ja tänavafotograafiale. Viimasest on kannustatud ka näitus "Tund Kolkjas". 

Näitus jääb Telliskivi loomelinnaku õuealal asuvas Kolme Puu galeriis avatuks kuni 27. veebruarini 2022 ning on külastajatele avatud iga ilmaga.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: