Tänavuse Eesti muusikaturu fookuspäeva peateema on "Räägime rahast"

Eesti muusikaturu fookuspäev toimub 31. märtsil 2022 kell 10–17 Von Krahli teatris.
Eesti muusikaturu fookuspäev toimub 31. märtsil 2022 kell 10–17 Von Krahli teatris. Autor/allikas: pressimaterjalid

Koroonapiirangute tõttu on majanduslikult lüüa saanud enim just muusikaüritused, mille maht oli 2021. aastal veerand pandeemia-eelsest ajast. 31. märtsil koguneb Tallinnas Von Krahli Teatris toimuval Eesti muusikaturu fookuspäeval muusikavaldkond üle Eesti, et pidada nõu ja rääkida sellest, mis puudutab kõiki – rahast.

"Muusikavaldkonnast 90 protsenti tuli enne pandeemiat toime täiel määral ettevõtlustuludest, seega on ettevõtlus ja ettevõtlikkus Eesti muusikakultuuri käivitav jõud. Pandeemia on aga andnud löögi muusikatööstuse ühele tugevaimale alustalale ehk kontserditurule," kommenteeris Tallinn Music Weeki juht Helen Sildna.

Sildna sõnul näitab Piletilevi statistika, et käibelangus muusikavaldkonnas on olnud aastal 2021 võrreldes aastaga 2019 tervelt 72 protsenti ehk 17 miljonit eurot.

"Selleks, et valdkond jalule saada ja kasvule pöörata, on vaja leppida kokku arengusuundades nii omavahel kui ka riigi ja omavalitsuste esindajatega, et kasutada valdkonna ressursse targalt ja tulevikkuvaatavalt ning rääkida rahast otse ja ausalt."

Eesti muusikaturu fookuspäev 2022 teemad

  • Music Estonia esitleb Eesti muusikaturu andmete uuringut
  • Tutvumine rahastajatega: kultuurkapital, kultuuriministeerium, sponsorid, investorid
  • Ühingute küsitlemine: Eesti fonogrammitootjate ühing, Eesti autorite ühing, Eesti esitajate liit
  • Uudsete äriplaanide analüüs
  • Regionaalse muusikaturu kasvuvõimalused
  • Sektori taaskäivitamise võimalused

Täpne päeva programm ja esinejad selguvad veebruari ja märtsi jooksul.

Eesti muusikaturu fookuspäev toimub 31. märtsil 2022 kell 10–17 Von Krahli teatris. Päeva programm koosneb ettekandeist, ümarlaudadest, aruteludest ja esitlustest. Üritusele on oodatud muusikavaldkonna ettevõtjad ja spetsialistid, sealhulgas muusikaorganisatsioonide töötajad, omavalitsuste kultuurijuhid, üritustekorraldajad, manager'id, meedia esindajad ja muusikud üle Eesti.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: