Pärnus FotoFest viib kultuurimatkale läbi linna

Pärnus algas kuuest näitusest koosnev Pärnu Fotofest. Kõikide näituste külastamine tähendab korralikku matka Pärnu südalinnas, kuid sellega kaasneb ka tore kultuurielamus.

Veel mõne aasta eest piirdusid Pärnu fotonäitused ühe suure väljapanekuga, mis kandis nime "Pärnumaa foto". Sellesama pealkirjaga näitus on nüüd osa Pärnu FotoFestist, mida on saanud keskraamatukogus vaadata juba 8. veebruarist ja nii sai festivali avamispäeva publiku lemmikud välja kuulutada.

Edasi viib tee Endlasse, kus Küüni galeriis on väljas Pärnu Kunstide Kooli õpilaste fotonäitus "Kostüümidraama". Sammassaalis aga saab pilgu heita kuulsa Ungari fotokunstniku loomingule. Tegemist on Balint Pörneczi tööde väljapanekuga, mis kannab pealkirja "Figuurid". Linnagalerii peamises asukohas Raekojas saab aga vaadata näitust pealkirjaga "Improviseeritud reaalsus: kaameravaba fotokunst".

"See on inspireeritud väga olulisest tähtpäevast. Sel aastal saab 200 aastat esimese permanentse foto sünnist. Seetõttu ka osad festivali näitused vaatavad minevikku ja avastavad vanu fototehnikaid uues kuues," selgitas kuraator Marian Grau "Aktuaalsele kaamerale".

Niisiis saab fotot vabalt teha ka siis, kui kaamerat pole? "Absoluutselt. Ei pea minema kuskile - ei taha nüüd antireklaami teha - aga ei pea fotopoodidesse minema," rääkis Grau. "Sellise algelise kaamera võib teha näiteks kas või tühjast joogipurgist. On ka teistsuguseid meetodeid. Näiteks üks väga huvitav Soome kunstnik Noora Sandgern avastab hoopis orgaanilist fotograafiat. Kuidas luua looduse orgaaniliste protsesside ja valguse tulemusena selline foto, mis on keskkonnasõbralik ja ei saasta loodust.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: