Cinamon lõpetab tegevuse kinos Kosmos

Cinamon teatas teisipäeval, et lõpetab tegevuse kinos Kosmos. Apollo Kino ega Forum Cinemas legendaarses majas kinotegevust üle võtta ei plaani.

Cinamoni viimased seansid Kosmoses toimuvad sel pühapäeval, 20. märtsil ning sealt edasi jätkab Cinamon oma tegevust Eestis vaid T1 kaubanduskeskuse kinos.

Cinamon kino tegevjuht Andac Bagioglu selgitas ERR-ile, et kui kino oma uksed 2014. aastal IMAX-formaadis taasavas, tegutses seal ka restoran ning enne koroonakriisi algust oli kino omanikfirma Saturn Investments ka hoone omanik. Ettevõte müüs kino möödunud aasta juunis maha firmale TNS Sat Capital, pärast seda jäi Cinamon ka maja ainsaks üüriliseks.

Bagioglu sõnul võib kaarti vaadates küll paista nagu Kosmos paikneks kesklinnas, kuid kuid logistiliselt on see kesklinnas parkimispiirangute tõttu autoga saabuvatele klientidele raskesti ligipääsetav. Sama lugu on tema sõnul ka ühistranspordiga tulijate puhul.

"Kuigi hoone on hästi ligipääsetav, ei ole ümberringi toetavaid ettevõtteid, kus saaks realiseerida kinoskäimise täieliku elamuse. Kinokülastajate käitumine on muutunud, nad otsivad filmi vaatamise kõrval täiendavat meelelahutust. Kosmose majas ja selle ümbruses ei olnud meil võimalik sellise kogemuse tingimusi täita."

T1 kaubanduskeskuses aga on tema hinnangul Cinamoni klientidel mitte ainult lihtne ligipääs bussi, trammi ja rongiga, vaid ka väga suur parkimismaja ning ligipääs keskuse restoranidele ja kauplustele.

Bagioglu ütles, et tema teada ei plaani ükski suurtest kettidest kinotegevust Kosmose hoones üle võtta. Ta lisas, et eelmisel aastal enne hoone müüki pakkus ta võimalust hoone ruumides tegutsemiseks kino Artisele, kuid viimane soovis jätkata tegevust olemasolevas kohas Solarise keskuses.

Apollo Kino Baltikumi turundus- ja müügijuht Leitti Mändmets kinnitas ERR-ile, et Apollo kinol Kosmose kino ruumide ülevõtmise plaane ei ole. Sama kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" Forum Cinemase juht Kristjan Kongo.

Ajalooline kino Kosmos avas uksed 10. märtsil 1964. Hoone arhitekt on Ilmar Laasi ja see on muinsuskaitse all.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: