X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Improteater Impeerium toob lavale Valdur Mikita esimese näidendi

Minu Eestimaa: Valdur Mikita
Minu Eestimaa: Valdur Mikita

Improteater Impeerium toob kolmapäeval, 23. märtsil lavale kirjaniku ja semiootiku Valdur Mikita esimese näidendi. Etenduse keskpaik ja lõpp sünnib näitlejate improvisatsioonina.

Mikita arutleb oma teostes eesti kultuuri, eestluse eripärade ja eestlaste psühholoogia teemadel. Tema tuntuimad teosed on "Metsik lingvistika" (2008), "Lingvistiline mets" (2013) ja "Lindvistika ehk metsa see lingvistika". Nüüd jõuab see metsahõng ka lavale.

Mikita kirjutas improteater Impeeriumi palvel esimest korda elus alguse näidendile. Näitlejad näevad teksti alles laval, seda publikule esitama asudes. Näidendi keskpaik ja lõpp sünnib improviseerides, kuid kasutades inspiratsioonina ära iga kildu Mikita mõtetest.

Improteater Impeerium on varem kirjanikest koostööd tehtud ka näiteks Indrek Hargla, Contra, Urmas Vadi ja Mart Juurega.

Etendused toimuvad 23.03 Tallinnas Von Glehni Teatris, 25.03 Tallinnas Vabal Laval ja 11.05 Tartu Uues Teatris. Etenduste algus kell 19.00.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: