Helmut Jänes: õudusfilmi võetakse väga suure eelarvamusega

Neljapäeval, 29. aprillil algas 17. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival, kus on nädala lõpuni kavas näidata ligi 30 filmi ja mitu lühifilmide kogumikku. Festivali juhi Helmut Jänese sõnul võetakse õudusfilmide žanri väga suure eelarvamusega ning tema eesmärk on seda ümber lükata.

Festivali juhi sõnul on HÕFF-i üheks eesmärgiks žanrikino puudutavad eelarvamused ümber lükata. "Ma arvan, et õudusfilmi võetakse kuidagi väga suure eelarvamusega," ütles festivali juht Helmut Jänes. "On vaadatud päris suur hulk õudusfilme, nad ei ole olnud head ja inimestel on tekkinud arvamus, et õudusfilmid ongi sellised õlgu kehitama panevad, et milleks selliseid vaja on," rääkis ta.

"HÕFF-i üks missioone ongi näidata, milline on õudusfilm kaasajal, tänasel päeval ja samas on meil väga palju filme sellest õudusfilmi kuldajast 80ndatest, 90ndatest," tutvustas Helmut.

Alanud festivalil näidatakse muuhulgas ka esimest korda lühifilmide kogumikku "Õudne Eesti" ja Mart Sanderi õudus-krimifilmi "Kuues saladus".

Festivalil toimub Ukraina hüvanguks ka heategevuslik oksjon, kus müüakse Eestis vändatud filmidega seotud esemeid.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: