HÕFF-i veebikinos saab näha kõiki tänavu festivalil auhinnatud linateoseid

"Kuues saladus" Autor/allikas: Kaader filmist

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival avas veebikino, kus saab muuhulgas näha kõiki tänavu festivalil auhinnatud filme.

Veebikinos saab ka 30. mail esilinastunud Mart Sandri uut täispikka mängufilmi "Kuues saladus", mis võitis festivalil publiku lemmiku preemia. Film leiab aset ühel süngel ööl, mil spiritistlikul seansil kohtuvad kaksteist näiliselt võõrast inimest, kellele hiromant lubab veel enne keskööd paljastada kolm sünget saladust. Kuid tapvate saladuste võrk osutub märksa tihedamaks, kui selles mõistatuste labürindis ekslevad tegelased võiksid arvata.

Samas saab näha ka festivali parimaid lühifilme: Euroopa lühifilmide konkursi võitnud Raoul Kirsima õudusfilmi "(Ära) vaata" ja eriauhinna pälvinud taanlase Casper Rudolf Emil Kjeldseni õudusfilmi "Maapõues", samuti Eesti žanrifilmide konkursi võitnud Silver Õuna draamat "Talent" ja parima ulmefilmi tiitli pälvinud hispaanlase Pablo Polledri animafilmi "Sõlm".

Eesti lühifilmidest jõuavad peale Raoul Kirsima "(Ära) vaata" ja Silver Õuna "Talendi" esimest korda laiema publiku ette ka Katariina Aule õudussugemetega fantaasiafilm "Vinguv jalaluu" ning Julius Kitse ja Harly Kirspuu natsizombifilm "Reich of the Reich".

Näha saab ka Tšiili režissööri Hugo Covarrubiase šokeerivat nukufilmi "Elajas". Pinocheti-aegses Tšiili salapolitseis ülekuulajana töötanud Ingrid Olderöcki elust inspireeritud film võitis mullu PÖFF Shortsi ja kandideeris tänavu ka Oscarile.

"Lühifilmide programmid kuuluvad traditsiooniliselt festivali kõige populaarsemate hulka ja peaksid oma vaheldusrikkuse ja kompaktsusega sobima ideaalselt koduseks vaatamiseks," ütles festivali juht Helmut Jänes.

Lisaks saab HÕFF-i veebikinos näha Paul Andrew Williamsi õuduspõnevikku "Härg", mis kuulus ka festivali põhiprogrammi.

HÕFFi eriprogrammi lühifilmide kogumikke saab vaadata kuni 8. mai ning "Kuuendat saladust" ja "Härga" kuni 9. mai hilisõhtuni.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: