Kultuuriministeerium ei luba Eesti Kontserdil lõpetada lepingut Peterburi Jaani Kirikuga

Kultuuriministeerium ei luba Eesti Kontserdil lõpetada pikaajalist lepingut Peterburi Jaani Kirikuga. Kultuuriminister Tiit Teriku sõnul on Peterburi Jaani Kirik Eesti jaoks oluline objekt ja lepingu lõpetamine seaks ohtu sealse eesti koguduse ja kogukonna tegevuse kirikus.

Ukraina sõja ja sanktsioonide tõttu ei ole aga Eesti Kontserdil võimalik vastutada hoone seisukorra eest ega tasuda igakuiseid halduskulusid umbes 12 000 euro ulatuses. Kultuuriministeerium otsib lahendusi, kuidas lepingujärgseid kohustusi täita.

"See on kindlasti keeruline olukord sanktsioonide tingimustes neid tegevusi rahastada. Siinkohal teeme kindlasti koostööd nii välisministeeriumi, siseministeeriumi kui ka teiste oluliste partneritega," rääkis kultuuriminister Tiit Terik "Aktuaalsele kaamerale".

"Me peame seda otsima, millised on korrektsed võimalused. On ju ka see, et kõik pangas ei ole sanktsioonide all ja kui meil on kohustused, siis eestlaskonna huvides neid kohustusi me püüame ka kanda. Küsimus ei ole selles, et kasusaaja on Vene föderatsioon, vaid kasusaaja on eesti kogukond," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: