Eesti rahva muuseum ületas miljoni külastaja künnise

{{1656503940000 | amCalendar}}
Foto: Arp Karm

Kolmapäeva keskpäeval jõudis Eesti rahva muuseumisse 1 000 000. külastaja. Miljonikorje läks lahti 1. oktoobril 2016, mil avati Raadil ERM-i uus maja ning 1 000 000. külastajale kingib rahvamuuseum külastaja kihelkonnaeelistuste ja mõõtude järgi tehtud ERM-i rahvarõivakoolis valmistatud rahvarõivad.

1 000 000. külastajana jõudis 29. juunil ERM-i Marite Rikkas. Teda tervitasid ERM-i töötajad ja direktor Kertu Saks. Õnnitlemisel anti üle ERM-i teaduri Reet Piiri koostatud suur rahvarõivaraamat "Rahvarõivas on norm".

"Tantsin rahvatantsuansamblis Leigarid, kus kõik saavad oma kandi rahvarõivaid kanda. Mina valin Kuusalu rahvarõivad, sest sealt on pärit minu vanavanemad," sõnas Rikkas.

ERM-i direktori Kertu Saksa sõnul on ERM koht, kus on rahvarõivaid kogutud aastast 1909, mistõttu on muuseumil täpne ülevaade sellest, millised on erinevad paikkondlikud komplektid.

Eesti rahva muuseum avas uues majas külastajatele uksed 2016. aasta oktoobris. Kui esimestel aastatel külastas muuseumi uut maja paarsada tuhat inimest aastas, siis koroona ajal langesid numbrid 100 000 külastuseni aastas. Sel aastal on külastuste arv taas tõusnud ning ka välismaalased on uuesti tee muuseumisse leidnud. Suurema osa ERM-i külastanud välisriikide turistidest moodustavad Soome, Läti, Leedu ja Saksamaa inimesed.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: