Viimsi Artium tähistab Priit Pärna sünnipäeva lühifilmide linastustega

Kaader dokumentaalfilmist
Kaader dokumentaalfilmist "Mees animatsoonist".

Viimsi Artium tähistab 28.–29. augustil eesti animafilmirežissööri, karikaturisti ja graafiku Priit Pärna sünnipäeva Priit ja Olga Pärna lühifilmide linastustega.

28. augustil kell 21.00 linastuvad Priit Pärna lühianimatsioonid "Puhas lust", 29. augustil kell 21.00 Priit ja Olga Pärna lühianimatsioonid "1+1".

Teiste hulgas on pühapäeval kavas 1982. aastal Tallinnfilmis valminud "Kolmnurk", Eesti muinasjutu "Ahjualune" motiividel valminud täiskasvanutele mõeldud multifilm abieluprobleemidest ja soorollidest, rutiini survest ja lähedusenäljast modernses linnaperes, samuti Eesti Joonisfilmis 1995. aastal valminud, kino sajandale aastapäevale pühendatud "1895", mis räägib vendade August ja Louis Lumière'i elust, esitades üldsusele seni tundmata fakte ja sündmusi.

Esmaspäeval on aga programmis näiteks 2007. aastal valminud ja Jüri Üdi luuletusest "Ma kuklas tunnen eluaegset kuuli…" inspireeritud animatsioon "Ma kuklas tunnen ...".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: