Eesti LGBT+ ajalugu pandi kaante vahele

"Kalevi alt välja. LGBT+ inimeste lugusid 19. ja 20. sajandi Eestist" Autor/allikas: Eesti LGBT Ühing

27. oktoobril esitletakse Vabamus Eesti LGBT+ kogukonna ajalugu koondavat raamatut "Kalevi alt välja. LGBT+ inimeste lugusid 19. ja 20. sajandi Eestist".

Raamatus räägitakse lesbide, geide ja biseksuaalsete inimeste, transsooliste ja ennast sooliselt mitte-binaarselt väljendavate inimeste lugusid 19. ja 20. sajandist.

Muuhulgas on raamatus juttu sellest, millal homoseksuaalsete meeste üle Eestis esmakordselt kohut mõisteti, kuidas nimetati transinimesi 100 aastat tagasi ja kus lesbid ja geid omavahel enne teist maailmasõda Tallinnas kohtusid. Samuti kirjutatakse sellest, millal jõudis LGBT+ aktivism Eestisse ja kuidas jõuti tänapäevase soolise ülemineku menetluseni 1990. aastatel.

Raamatu toimetajad on Rebeka Põldsam, Vahur Aabrams, Andreas Kalkun. Peatükid on kirjutanud Vahur Aabrams, Sara Arumetsa, Bart Pushaw, Ken Ird, Andreas Kalkun, Taavi Koppel, Raili Marling, Rebeka Põldsam, Martin Rünk, Kai Stahl, Riikka Taavetti ja Hannes Vinnal. Raamatu illustreeris Jaanus Samma ja kujundas Stuudio Stuudio. Raamatu annab välja Eesti LGBT Ühing.

Vabamus toimuval raamatuesitlusel toimub arutelu raamatu toimetajate Rebeka Põldsami ja Andreas Kalkuniga. Vestlust juhib Elo-Hanna Seljamaa ning arutelu tõlgitakse eesti viipekeelde.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: