Heino Kaljuste fondi stipendiaat on muusikaõpetaja Kadi Härma

Kadi Härma
Kadi Härma Autor/allikas: Erakogu

Teisipäeval tähistavad EMTA ning Tallinna Muusika- ja Balletikool koolimuusika päevaga Heino Kaljuste sünniaastapäeva, mille puhul antakse välja ka Eesti Rahvuskultuuri Fondi Heino Kaljuste sihtfondi stipendium. Tänavune stipendiaat on Keila Kooli muusikaõpetaja, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lektor ja Heino Kaljuste õpilane Kadi Härma.

"Heino Kaljuste oli kindlasti Eesti kooli- ja koorimuusika suurkuju. Koolimuusikasse tõi ta koos Riho Pätsiga relatiivse noodilugemismeetodi, mis aitas kõigil lastel otse noodist laulda. Koorimuusika vallas pani ta 1951. aastal aluse praegusele tütarlastekoorile "Ellerhein", kes kasutas just mainitud JO-LE-MI-meetodit ning lõi seda rakendades laineid ka väljaspool Eesti piire," sõnas Kadi Härma.
 
Eesti Rahvuskultuuri Fondi Heino Kaljuste sihtfond loodi 2000. aastal Heino Kaljuste perekonna, Eesti Muusikaõpetajate Liidu ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia poolt ning annab välja stipendiumi vaheldumisi muusikaõpetajale ja muusikapedagoogika üliõpilasele. Stipendium antakse traditsiooniliselt üle Heino Kaljuste sünniaastapäeval.

Heino Kaljuste pidas oluliseks noorte muusikaõpetajate põhjalikku ja süsteemset ettevalmistust ning sellele pühendununa töötas ta riiklikus konservatooriumis (1957–1986) ning pedagoogilises instituudis (1969–1971) koorijuhtimise ja metoodika õppejõu ning professorina.

Viimastel aastatel on stipendiumi pälvinud Anneli Mäeots, Diana Semikova, Mall Ney, Liisi Einula jt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: