Tallinna Keskraamatukogu tänumärgi pälvib raamatukogu vabatahtlik Elena Heinsalu

Elena Heinsalu
Elena Heinsalu Autor/allikas: erakogu

Tallinna Keskraamatukogu kaheksanda tänumärgi pälvib Elena Heinsalu, kes on vabatahtlikuna kaasa aidanud Ukraina sõjapõgenikele suunatud tegevuste korraldamisel raamatukogus.

Heinsalu on raamatukogu vabatahtlik olnud alates 2017. aastast. 2022. aasta alguses tuli ta võõrkeelse kirjanduse osakonnale appi ukrainlastele suunatud tegevuste korraldamisel ning neile raamatukoguteenuste tutvustamisel.

Heinsalu lõi kiirelt kontakti Eestisse jõudnud ukrainlastega ning leidis võimalusi, et nad saaksid õppimist jätkata, kuniks neile leitakse õppekohad koolides. Õpetades ise lastele inglise keelt, organiseeris ta teised vabatahtlikud bioloogia- ja geograafiatunde andma.

Tänu Heinsalule sai võõrkeelse kirjanduse osakonnast väga operatiivselt koht lastele, kel polnud enam kooli, kuhu minna. Suvel toimus tema eestvedamisel raamatukogus Ukraina laste suvelaager, kus õpiti mänguliselt erinevaid õppeaineid ning kuhu kaasati ka eriharidusega spetsialistid. Samuti oli lastel võimalik saada psühholoogilist nõus­tamist ning tegevusteraapiat. 

Tänu lastele korraldatud tundidele sai raamatukogu kogunemiskohaks ka lapsevanematele, kellele raamatukogu pakub võimalust vabas õhkkonnas oma kaasmaa­lastega kohtuda, infot vahetada ning suhtlemisest ja koosolemisest tuge saada.

Tallinna Keskraamatukogu tänumärgi andmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust eraisikule või organisatsioonile, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on positiivselt mõjutanud Tallinna Keskraamatukogu arengut ning kaasa aidanud keskraamatukogu eesmärkide saavutamisele.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: