Galerii: Positiiv galeriis avati Jaak Kikase näitus "Erinevatel aegadel"

Kolmapäeval avati Positiiv galeriis Jaak Kikase näitus "Erinevatel aegadel", kus on väljas fotod, mille on Kikas pildistanud enda kodu pööninguaknast Tähtvere linnaosas Tartus.

Kunstniku sõnul on fotograafias oluline võttepunkt ja selle varieerimine aitab samale stseenile anda uusi tähendusi. "Ilm on piltidel põhitegija. Ja kindel katus pea kohal teeb pildistamise mõnusaks igasuguse ilmaga: nii vihmas, päikeses kui ka lumesajus," märkis kunstnik.

Oma näitusega teeb Kikas kummarduse fotograafia ühele rajajale Joseph Nicéphore Niépcele (1765–1833), kelle "Vaadet aknast Le Gras's" (1826) teatakse kui kõige varasemat säilinud fotot. "Vaade minu aknast" teema muutus üle maailma eriti aktuaalseks lähiajaloo Covid-aastatel, kui koju jääma sunnitud inimestel tekkis aega loominguliste projektide jaoks. Ka Kikase 2016. aastal alguse saanud fotoseeria muutus arvukamaks just sel ajal.

Tartu Ülikooli füüsikaprofessor Jaak Kikas (1949) on näitustel osalenud alates 2015. aastast. Ta on Tartu Kunstnike Liidu liige ja Physicumi galerii galerist.

Näitus "Erinevatel aegadel" jääb Positiiv galeriis avatuks 31. märtsini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: