Fotomuuseum avab Dan Mikkini näituse "Loodus võtab üle"

Foto: Dan Mikkin

Tallinna Fotomuuseum avab neljapäeval Dan Mikkini näituse "Loodus võtab üle", mis portreteerib rohelusse mattunud mahajäetud hooneid. Näitus on väljas Fotomuuseumi hoovis, kus keskaegne arhitektuur ja roheline sümbioos omavahel jõudu katsuvad.

Väsimatu rändurina on Dan Mikkin jalgrattaga Eestimaale tiiru peale teinud ja tema kaamera ette on jäänud nii mahajäetud mõisad, laudad kui külapoed.

"Aga on ka [fotosid] teistest riikidest. Kesksel kohal on foto Tšornobõlist, ühest küljest austusavaldus rahvale, kes meie vabaduse eest praegu võitleb, ja teisest küljest, kui rääkida kohast, kus loodus võtab üle, siis Tšornobõl on ses osas maailmakuulus asukoht," selgitas Mikkin "Aktuaalsele kaamerale".

Praegu on Fotomuuseumi taga asuvas õues oksad alles pungadega, kuid peagi võtab loodus üle ka seal.

"See, et see näitus avaneb praegu, kus loodus ongi värskelt tärkamas, lehed punguvad ja on üleval kuni sügiseni, saamegi kuust kuusse vaadata, kuidas see kõik areneb, osad pildid on teadlikult pandud nii, et neid suve lõpuks võib-olla näha polegi ja see on osa sellest disainist," selgitas Mikkin.

Dan Mikkini näitus "Loodus võtab üle" kuulub Fotomuuseumi loodusfoto teema-aasta kavva.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: