Tartus näeb suvist näitust "Loovus. Tartu Ülikooli teadlased ja kunstiharrastus"

"Loovus. Tartu Ülikooli teadlased ja kunstiharrastus” Autor/allikas: TÜ kunstimuuseum

21. juunist on Tartu Ülikooli kunstimuuseumis avatud värvikas suvenäitus, mis toob kokku kaheksa teadlase ja õppejõu kunstiharrastuse. 

Näitusel osalevad Endla Lõhkivi, Ene Ustav, Imbi Traat, Inna Rebane, Jaak Kikas, Lemme Haldre, Tiina Kraav, Tõnu Esko.   

Näitusesaalis loovad põhimeeleolu Endla Lõhkivi, Lemme Haldre, Ene Ustavi, Inna Rebase ja Imbi Traadi värviküllased maalid. Jaak Kikase fototöötlused ja Tiina Kraavi graafilised tikandid lisavad mõttemängu ning tundlikku kujundlikkust. Skulptuurina on näitusel väljas Tõnu Esko Y-kromosoomi installatsioon (esimest korda eksponeeritud Voronja galeriis 2021), mis avab uutmoodi tasandi teaduse ja kunsti loova ühenduse võimalikkusest.  

"Kõik osalejad on juba varasemalt oma kunsti- ja näitusetegevusega silmapaistnud, kuid ühisnäitusel koos esmakordselt. Oleme palunud osalejatel ka sõnastada, mida kunst ja kunstiharrastus neile teadlastena tähendab. Sellisest kooslusest ülikooli kunstimuuseumi ajaloolises interjööris peaks sündima omaette sünergia ning võimalus mõtiskluseks kunsti muutunud rollist akadeemilises ruumis läbi aegade," rääkis näituse kuraator Ingrid Sahk.  

Näitus juhatab sisse novembris 2023 Tartu Ülikooli muuseumis avatava näituse "Kunst või teadus", mille fookuses on 19. sajandi teadusillustratsioon ning kunstioskuse praktiline vajalikkus varasemas teadusmaailmas.  

Näituse kuraatorid on Ingrid Sahk ja Maris Tuuling, kujundaja Maris Tuuling, graafiline disainer Maarja Roosi.   

Näitus on külastajatele avatud 28. oktoobrini 2023.   

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: