Voronja galeriis toimub kümnenda hooaja puhul Ajuokse tagurpidi suvetuur

"Ajuokse tagurpidi suvetuur" Autor/allikas: Eesi Raa

Pühapäeval avatakse Voronja kümnes hooaeg, mida kureerib Ajuokse kunstirühmituse algataja ja eestvedaja Stina Leek. Näitus kannab pealkirja "Ajuokse tagurpidi suvetuur".

Näituse kujundus on inspireeritud Eestis 1990. aastatel populaarsust kogunud tuuride kontseptsioonist ning nendega kaasnevast meeleolust ja stilistikast. "Laiendasime festivali mõtte suvetuuriks, millele keerasime juurde lõbusa, iroonilise ja õnnesummerliku atmosfääri," selgitas Stina Leek näituse kontseptsiooni ning lisas, et kuna Voronja galerii asub pigem ebatavalises kohas ning meie näitus tegelikult ringi ei tuurita, lisasime pealkirja sõna "tagurpidi". "Mitte meie ei tuurita publikuni, vaid publik tuuritab end Voronjasse."

Näitusel saab näha kunstirühmitusse kuuluvate kunstnike teoseid, aga avatud konkursiga anti võimalus osalemiseks ka teistele soovijatele. "Kokku laekus Baltimaadest üle 150 teose, millest koos meeskonnaga valisime näitusele 34," selgitas Leek ja mainis, et näitusel saab näha ka kolme ruumiinstallatsiooni, mille on loonud Ajuoksesse kõige rohkem panustanud kunstnikud.

Näitusel osalevad Roland Seer, Timo Tiivas, GUTFACE, Ann Tuksam, Kristjan Aosaar, Iisak Pilli, Kaarel Krall, Rodo Dodo, Kairo, Hernesupp, m222ek1v1, Pragi, Carlos E. Lesmes, Angelina Potsijenkova, Jelizaveta Jakovleva, smirell, A.Bran, rongapilv, Ingmar Roomets, Viktoria Berezina, Saiakuubik, gwarlothic, neiumaarja, Silver Kontus, Katariin Mudist, Lisette Lepik, Zahars Ze, Thor 19966, DUPLO3, Johanna Mudist, ziepe, Karoliina Tomasson, ROMBO, Karl Rattus, Placenta, Mesimagus, Pidžin, Sigrit Villido, SELJO126, barbiesundaytattoos ja liekkipipo666.

Voronja galerii alustas Peipsiveerel näitusteprogrammiga 2014. aastal. Alates 2016. aastast korraldab galerii Tartus korternäituseid ning 2018. aastal viis läbi korternäituste sarja "Lätted", mis toimusid Eesti erinevates paikades, tuntud ja armastatud kunstnike sünnikodudes. 2020. aastal paigaldati Voronja aeda esimesed skulptuurid, et arendada seal välja aastaringselt toimiv skulptuuride aed. Alates 2022. aastast saab Voronja galeriid eelneval kokkuleppel külastada ka talveperioodil.

Kümnenda hooaja näitust "Ajuokse tagurpidi suvetuur" saab Peipsiveerel asuvas galeriis näha 27. augustini. Galerii on kümnendal hooajal avatud reedest pühapäevani kell 12–18.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: