Galerii: Tallinnas näeb valikut New Yorgis elanud Eesti kunstniku August Albo loomingust

Tallinnas Allee galeriis näeb valikut New Yorgis töötanud eesti maalikunstniku August Albo loomingust. Näitus põhineb erakogudel ning suurem osa töödest on Eesti näitusepubliku ees esimest korda.

August Albo sündis 1893. aastal Suurupis, õppis kunsti Stieglitzi kunstikoolis, hiljem klassikalist balletti, viiulit ja skulptuuri Pariisis. Alates 1953. aastast elas ja töötas ta New Yorgis, sellest perioodist on pärit ka suurem osa näitusel olevatest töödest.

Näituse kuraator Harry Liivrand rääkis, et Albo teosed näitavad vaatajale, kuidas kuidas üks virtuoosselt maaliv akadeemiline kunstnik suhestus tollase Ameerika kunstipildiga ning mida Ameerika publik tollal näha tahtis.

Liivranna sõnul väärivad Eesti kunstipildis tähelepanu Albo natüürmordid. "Tema natüürmordid, millel on see haruldane trompe-l'oel efekt, mõjuvad kolmemõõtmelisena," selgitas ta. "Meie kunstis pole selliseid peaaegu üldse tehtud."

Väljas on ka väike osa Albo virtuoossetest balleti- ja balliseeriatest, mis osutusid omal ajal nii populaarseks, et jõudsid klassikalise muusika plaadiümbristele.

"Albo oli iluelamuste maalija. Teda huvitas esteetika, ta oli eelkõige ilu teenistuses. Samas ei vähenda see tema tähtsust kui ülimalt hea klassikalise maalijana," leiab Liivrand.

August Albo näitus Allee galeriis Tallinna vanalinnas on avatud oktoobri alguseni.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: