Urmas Alenderi 70. sünniaastapäeva puhul ilmub kuueplaadiline kogumik

Urmas Alender
Urmas Alender Autor/allikas: Ülo Josing

Tänavu novembril möödub Urmas Alenderi sünnist 70 aastat. Sel puhul annab plaadifirma Vaiguviiul välja kuuest plaadist koosneva kogumiku, kust leiab ka hulga senitundmatuid salvestusi.

Vaiguviiul pani värske kogumiku kokku koos Yoko Alendriga. Lisaks varem täiesti tundmata lugudele leiab kogumikult ka lugusid, mis on varasemast tuttavad, aga millest jõuavad nüüd kuulajate ette senikuulmata versioonid.

Heliplaatidele "Haldjasaar" ning "Merelaul" on valitud palad, mis on kirjutatud aastail 1973–1979 ning salvestatud 1975–1979. Plaadilt "Tuli" leiab valimiku Urmas Alenderi 1980. aastate esimesel poolel kirjutatud ja salvestatud lauludest.

Kogumiku neljandale helikandjale "Võõras linnas" on koondatud 1988. ja 1989. aasta looming, mille tonaalsused ilmestavad mitmeti toonaste ühiskondlike muutuste kaksipidisust. Heliplaat "Eesti – mu kodu" kätkeb endas ajalises mõttes laiemat valikut (1982–1991) Urmas Alenderi lauludest, mis käsitlevad tema jaoks olulisi Eestiga seotud teemasid päris mitme erineva nurga alt nii kodumaal kui ka juba võõrsil olles.

Viimaselt plaadilt "Valguse poole" leiab nii kantrit, bluusi kui elektroonilisi katsetusi, samuti 1988. ja 1989. aastal salvestatud võõrkeelsed palad.

Kuuest CD-plaadist koosnev kogumik ilmub detsembri keskel, vinüülikogumik veebruaris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: