Edith Sepp: filmitööstuses tekkinud paus kahjustab kohaliku turu mainet

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti Filmi Insituudi juhi Edith Sepa sõnul on Eesti filmitööstuses tekkinud kaheksakuuline paus kahetsusväärselt pikk. Liiga aeglased finantseerimisotsused kahjustavad tema sõnul ka kohaliku filmituru mainet.

Sepa sõnul üheks murekohaks see, et valdkonnal puudub kindlus Film Estonia pikaajalisuses.

"Kui me toetame Film Estoniat ainult kuue miljoni euroga aastas, see see on selge ja kõigile arusaadav sõnum. Kõik saavad oma plaane vastavalt sellele rahastusele teha. Kui me oleme aga ebakindlad, kas täna on kuus miljonit, homme neli, siis tekivad probleemid," sõnas Sepp.

"Film Estonial on vaja kindlust, et see on pikaajaline skeem. Seda sõnumit on meie tootjate poolt vaja edasi anda ka rahvusvahelisel turul. Kui see sõnum on kindel, siis ei ole meil kindlasti selliseid seisakuid nagu täna," lisas ta.

Liiga aeglased finantseerimisotsused kahjustavad Sepa sõnul rahvusvaheliselt kohaliku filmituru mainet.

"Rahvusvahelised tootjad ei saa võtta vastu otsuseid kui rahastamisskeemid on ebakindlad. Praegu on Eestil tekkimas uus imidž rahvusvahelisel turul – meie finantseerimine on ebakindel ja see on kõige halvem asi, mis saab Eesti tootjatega juhtuda," nentis ta.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: