ERRi aasta tegu on ESTCube-1 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1388430333000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Käesolevast aastast tunnustab rahvusringhääling üht meie ühiskonna jaoks olulist tegu. Aasta tegu 2013 on ESTCube-1, esimene Eestis valminud ja maikuus orbiidile lennutatud kosmosesatelliit

Auhind anti üle ETV saates "Lennud unes ja ilmsi" teadur Mart Noormale, kes juhtis ja nõustas Eesti tudengisatelliidi ESTCube-1 ehitamist.
 
Satelliit loodi eesmärgiga katsetada avakosmoses innovaatilist päikesepurje. Ettevõtmist iseloomustab tihe ülikoolidevaheline koostöö, millega on seotud suur hulk inimesi Tartu Ülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Maaülikoolist, Eesti Lennuakadeemiast, Eesti ettevõtetest ja välismaistest partnerülikoolidest. Tunnustuse pälvinud tegu paneb unistama, on tuleviku-usku ja sisendab lootust.
 
Võitjale kuulub 1500 euro suurune rahaline auhind koos kunstnikutööna valminud meenega.
 
ESTCube-1 Facebooki fännilehel seisis juba enne tiitli väljakuulutamist tänusõnade kõrval lubadus: "Kui me võidame, siis 1500-eurose auhinna nimetame ERRi stipendiumiks ja toetame sellega andekate Eesti koolinoorte suvetööd Tartu observatooriumi teadusmalevas järgmise satelliidiprojekti ettevalmistamise juures.”
 

Esiviisikus olid ESTCube-1 kõrval veel Mari-Liis Lille kõne loomeliitude pleenumil, Eesti Hooldajate Liidu loomine ja vastava problemaatika teadvustamine ühiskonnas laiemalt, öölaulupidu "Järjepidevus" ning arvamuskultuurifestival.
 
Aasta teo tunnustusega väärtustab rahvusringhääling ühiskondlikult olulises valdkonnas toimunud sündmust või ettevõtmist, selle algatajaid ja teostajaid. Laureaat on mõjutanud Eesti arengut ja tuntust lõppeva aasta jooksul, on andnud põhjust oma tegevusvaldkonnast kõnelda ja kirjutada ajakirjanduses, kujundanud uusi hoiakuid ja loonud häid emotsioone. Valiku üle otsustavad rahvusringhäälingu töötajad, lõplikku otsust mõjutavad ka portaali uudised.err.ee lugejate antud hääled kogumina.

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: