Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Okase muuseum esitleb ruumilist kunsti

Evald Okase muuseum
Evald Okase muuseum Autor/allikas: http://www.evaldokasemuuseum.ee/

Näitus "Ruumiline"
Evald Okase Muuseum, 01.-22. 06.2014

Ruumiline kunst keskendub mitmekihilisele meelelisele tajumisele ning ei tegele pelgalt visuaalse kogemusega. Antud teostes on ruumiline mõtlemine ühendatud sisulise sõnumi ja oskusliku materjali kasutusega. Näitusele on valitud tugeva laenguga objekte, mis loovad soodsa pinnase dialoogiks ja mille kaudu saavad vaatajad kompida oma isiklikke sise- ja välisruumi piire.

Näitusele valitud 22 autori looming on silmapaistev oma intensiivsuses ja laetud vaimukuses. Neid ühendab kuraatori silmis sarnane arusaam kunsti ja absurdi kooslusest ning oskus seda oma loomingus väärikalt alltekstina kasutada.
Väljapanek koosneb spetsiaalselt selle näituse jaoks loodud kohaspetsiifilistest töödest kui ka olemasolevate teoste kuraatoripoolsest valikust. Ruumilised objektid ja installatsioonid on eksponeeritud 1. ja 3. korrusel ning muusemi õuel.

Teoste autoriteks on:
Jass Kaselaan, Ralf Lõoke, Mare Mikof, Ott Kadarik, Marianne Jõgi, Aime Kuulbusch, Eve Koha, Silja Saarepuu, Villu Plink, Iir Hermeliin, Eili Soon, Kaarel Kurismaa, Kristiina Uslar, Jarõna Ilo, Anu Põder, Hans Kristian Mänd, Lauri Kilusk, Marje Mee, Timo Ripatti (Soome), Nao Oshima (Jaapan), Sarah Lebot-Toledo (Prantsusmaa), Catherine Sintés (Prantsusmaa).

Näituse avamisel 1. juunil kell 16.00 astuvad üles G. Otsa muusikakooli õpilased Emma Johanna Lepasoo, Kristel Urke ja Andres Olema improvisatsiooni õppejõu Diana Kiiviti eestvedamisel. Muusikud suhestuvad näitusel eksponeeritud teostega ja komponeerivad tekkinud mõtteid ja tundeid muusikalisteks improvisatsioonideks.

Näituse kuraator ja kujundaja on Mara Ljutjuk.
Evald Okase Muuseum asub Karja 24, Haapsalu.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Evald Okase muuseum

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: