Arvustus: Alexis Taylori aeglased laulud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alexis Taylor
Alexis Taylor Autor/allikas: http://www.thelineofbestfit.com

Uus plaat
Alexis Taylor
"Await Barbarians" (Domino)
6/10

Inglise indie-tantsu kollektiivi Hot Chip muusikud on küllaltki produktiivsed, mitte ainult ei väljastata regulaarselt bändi plaate, vaid eri liikmed mängivad ka kõrvalprojektides. Nii on parajasti töös lisaks Hot Chipi uuele kauamängivale ka näiteks järgmine Taylori juhitud improvisatsioonilise supergrupi About Group uus materjal. Tänavu on Taylor jõudnud avaldada ka teise kauamängiva oma nime alt.

"Await Barbarians" paistab välja oma laulude aeglase tempo poolest. Hot Chipi albumite on seni olnud ka ballaade ja unelevamaid laule, kuid Taylor oma praeguse sooloka jaoks neid vaid kirjutaski ja salvestas. Kuulamisel tulevadki tihti meelde About Group'i viimase kauamängiva ballaadilikumad osad. Taylor mängis kõik pillid - kitarrid, klaverid, süntesaatorid ja trummid - ise sisse, osad laulud on seega klaveripõhised, osad jällegi kitarrilood, kuid on ka süntesaatorlikemaid palu.

Plaat on tervikuna kuulates kaunis uinutav. Individuaalselt on häid laule siin küll, on sydbarretliku ird-melanhooliat laulus "From the Halfway Line", mccartneylikku liirilöörilaad laulus "Without A Crutch" (kahes versioonis, mulle meeldib see esimene demolikum variant pisut rohkem), rütmimasinlikku spirituaali laulus "Elvis Has Left The Building". Täiselektroonika vallas laulab Taylor hõreda filterdatud lo-fi saundiga sündisekventsi peale oma tundeid vananemisest: "Closer to the Elderly", Arthur Russell oleks sedasorti minimalismi üle uhke.

Taylor on plaadile salvestanud ka kaks klaveriinstrumentaali. Plaati alustab "Lazy Bones" oma elektriklaverlikuma tekstuuriga ning helide painutamisega ning samuti leiab ka pala "Piano Ducks", kus Taylor mängib mõnevõrra lüürilisemalt.

Üldiselt eelistaks siiski sedasorti materjalist paremat osa esitatuna kas Hot Chipi - hingetõmbeks nende tantsulikumale materjalile - või About Group'i poolt, sest nii saaks kuulata Charles Haywardi suurepärast trummimängu. Üldiselt sobilik kuulamine neile, kellele Alexis Taylori laul ja laulukirjutus imponeerivad. Ja olgem ausad, kui ikka vaja und silma tuua, siis seda eesmärki täidab plaat kah.

Alexis Taylor - Without A Crutch:

Toimetaja: Maria Helen Känd

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: