Arvustus: Rahutu ja võrgutav debüüt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

albumi kaanefragment
albumi kaanefragment Autor/allikas: pressimaterjal

FKA Twigs

«LP 1»

Young Turks

8/10

Debüüt, milletaolisi ilmub harva. Tänavu võib FKA Twigsi kauaoodatud kauamängiva kõrvale panna mitmetasandilise kontseptsiooni, sügavuse ja piireavardava panuse poolest esimese hooga ehk vaid Fatima Al Qadiri kummalise ja ilusa «Asiatisch'i».

«LP 1» on sensuaalne, natuke müstiline, elastne ja plastiline analoogsündi-rnb, mis kannab kuulaja sujuvalt nii stratosfääri kui allmaailma. FKA Twigsi fotod, videod ja EP-de ümbrised on kõike muud kui normaalsed. «LP 1» ei käivita tõenäoliselt ühtegi uut liikumist ega muusikastiili, kuid sulatab perfektselt kokku dream-popi ja trip-hopi, eksperimentalismi ja avant-popi. Helide visualiseerimist kõrgelt hindav FKA Twigs teeb ilmselt kõigile oma paladele videod, juba olemasolevaid tasub kindlasti vaadata.

FKA Twigs ehk 26-aastane Tahliah Debrett Barnett on isa poolt jamaikalane, emas voolab inglise ja hispaania veri. Hilisteismelisena tegi silmatorkava välimusega piiga paljutõotavat karjääri tantsijana ning osales näiteks ka Kylie Minogue'i, Ed Sheerani ja Taio Cruzi videotes. Esimene EP nimega «EP1» ilmus detsembris 2012 ja tõi omapärase häälematerjali ja välimusega neiu kohe uute talendiotsijate huviorbiiti. Teine EP pealkirjaga «EP2» ilmus aasta hiljem ning oli esimesest veelgi haaravam. Kriitikud hakkasid üksteise võidu kõnelema hipsteri-rnb-st.

Lakoonilise pealkirjaga debüütalbum «LP 1» ei ole EP-de otsene õigusjärglane ning näitab, et FKA Twigs on vahepeal edasi liikunud. Esiotsa varjamatult pulbitsenud energia on nüüd veidi vaoshoitumas vormis, kuid vaieldamatult hoomatav. Ekstaatiline falsett on sensuaalne, lopsakas, emotsionaalne ja elegantne. Kuulake-vaadake näiteks pala «Two Weeks». Selles on koos siidjas pehmus ja nurga taga ähvardav lõpmatus.

«LP 1» on suurepärase produktsiooniga, vahel soe nagu laava, vahel külm nagu jää. Helimaastik on meelega timmitud minimalistlikuks ja rahutuks oma rõhutatud lihtsuses. Kõige selle kohal hõljub üksildaselt otsiva sireenina FKA Twigsi spirituaalne vokaal, rahutu ja võrgutav.

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: