Haldi Normet-Saarna kogus kokku intervjuud legendaarsete näitlejatega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Vikerraadio ajakirjanik Haldi Normet-Saarna on valmis saanud raamatu "Kohtumised legendidega", millesse on kokku kogutud Vene filmitähtede ja nende lähedastega tehtud intervjuud.

Intervjueeritavad valis ajakirjanik selle järgi, kes teda näitlejana kõige rohkem kõnetas. "Ega võim ja vaim üldiselt ei kipu käsikäes käima," ütles Normet-Saarna saates "Hommik Anuga". Venemaa ei ole tema arvates ainult Putin, vaid tohutu hulk väga progressiivseid, edumeelseid ja tarku hingelisi inimesi.

Saates meenutas ajakirjanik lugusid, mis talle erinevate filmilegendidega kohtumisest meenusid.

Näiteks Mihhail Bojarski teadis, et tema elu rolliks saab D'Artagnan. "Mingil hetkel see teda rõhus, aga üldiselt ta oli sellega rahul," ütles Normet-Saarna.

Staaride lähedastega suheldes sai ajakirjanik ka aru, kuidas mõjus kuulsus lähedalseisvatele inimestele. "Kuni sinnamaani välja, et laps hakkas hommikul kooli minema ja komistas trepikojas magava muusa otsa näiteks," kirjeldas ta värvikamat juhtumit.

Raamatust selgub ka, et Anatoli Papanov ei olnud rahul oma häälele osaks saanud liigse kuulsusega multifilmis "Nu, pogodi!". Normet-Saarna avaldas samuti, et algselt oli kaalutud hundi hääleks näiteks Vladimir Võssotskit. "Siis leiti, et ta on liiga suur vastaline, et ta ei sobi mitte hunti rääkima. Et ta ei sobi lastefilmi sisse rääkima," ütles ta.

Kõige rohkem läksid Normet-Saarnale intervjuudele tagasi mõeldes hinge Donatas Banionis ja Oleg Jankovski, sest nemad lahkusid sellest ilmast vaid paar aastat pärast intevjuusid. "Siis on küll nii, et istud ja mõtled ja meenutad seda, kuidas ta sinuga rääkis ja tema näoilmeid ja tema pilku. See on nii erilise tähendusega siis," rääkis ajakirjanik.

Normet-Saarna hinnangul andis suure tõuke intervjuude saamiseks see, et intervjuud tahtis eestlane. "Eesti oli nende jaoks lääs ja pealegi lääs, kuhu sa ostad pileti Tallinna rongile ja sõidad," arvas ta. "Võiks öelda, et sajaprotsendiliselt kõik, kellega ma rääkisin, nad ühel või teisel moel ja põhjusel armastasid seda Eestit väga," oli ajakirjanik kindel.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: