Mikkeli muusumis näeb ehedat kunsti ja petukaupa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Mikkeli muuseumis avatud näitus "Ehe kunst või petukaup?" sündis kuraator Greta Koppeli sõnul publiku uudishimust, kes tihtipeale muuseumit külastades huvi tunnevad, milline eksponaat on originaal ja milline koopia või võltsing.

Näitus tõstatab küsimuse, et miks on nii, et nimetades teost originaaliks tunnistame selle eriliselt väärtuslikuks ja saades teada, et tegemist on koopia või võltsinguga, langeb teose väärtus automaatselt.

Mikkeli kollektsioonis leidub kuraatori sõnul mitmeid häid näiteid, kuna kunsti kogumine toob esile võltsingute nähtuse leviku.

"Näiteks on kollektsioonis luksuslik Sevres´ portselanmanufaktuuri vaas, mida Johannes Mikkel ise uskus, et see on Louis XVI aegne ehtne etruski stiilis vaas. Ometi see nii ei ole, see teos on valminud 19. sajandil, aga päris tuntud firmas Samson, mis oli tuntud selle poolest, et nad tegid varasemate stiilide kõrgkvaliteedilisi jäljendusi, mis omas ajas olid hinnatud just sellistena,“ ütles kuraator Greta Koppel.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: