Meeli Kõiva ja Glastress on klaasimaailma tipus ({{commentsTotal}})

Meeli Kõiva valgusteos Helsinkis Forumi fassaadil
Meeli Kõiva valgusteos Helsinkis Forumi fassaadil Autor/allikas: EKL

Täna Tamperes alanud ja kuni 26. juunini kestval maailma ühel olulisemal klaasifoorumil Glass Perfomance Days on Eestist tegijate hulgas klaasi- ja valguskunstnik Meeli Kõiva aka Mery Crystal Ra ning firma Glasstress, mille looja on akadeemik Hillar Aben.

Meeli Kõiva on foorumile kutsutud ettekandega esinema. Firma Glasstress, mis on maailmas üks enim tunnustatud firmasid klaasi pingete uurimise alal, osaleb eraldi väljapanekuga GPD-l toimval expol. Firma Glasspress tegevjuht Johan Anton on kutsutud ettekandjaks ka seminaril, mis käsitleb klaasi mittehomogeensust ja anisotroopiat.

Ainsa kunstnikuna foorumile ettekandega esinema kutsutud Meeli Kõiva räägib oma ettekandes, kuidas kunstiga on võimalik muuta keskkonda ja ruumi nii hoonetes kui ka linnaruumis üldisemalt. Üha ühetaolisemaks muutuv linnakeskkond lausa karjub uute ootamatute lähenemiste, innovaatilise kommunikatsiooni ja üllatuste järele. GPD looja ja juht Jorma Vitkala on öelnud, et Meeli Kõiva on üks väheseid kunstnikke maailmas, kel on oskuslikult õnnestunud ühendada kunstniku käekiri nüüdisaegseima innvoaatilise klaasi-, valgus- ja videotehnoloogiatega.

Rahvusvaheliselt tunnustatud ja üle 30 aasta maailmas tegutsenud klaasikunstnik Meeli Kõiva esineb foorumil ettekandega reedel, teemal "Interjöör kui lõbus mänguvaljak, mis kommunikeerub kunstiga läbi valguse, klaasi, video, klaasmaalide ja helenduva inspiratsiooni" sessiooonis "Klaas interjööris".

Foorum keskendub klaasimaailma innovatsioonile, tulevikule, disainile ja arhitektuurile. Rahvusvaheline klaasifoorum toimub Soomes juba 15. korda ja sel on tütarfoorumid ka Hiinas, Lõuna Ameerika ja Indias.

Konverentsil osalevad mitmed maailma tipparhitektid, disainerid, akadeemikud ja klaasimaailma otsuselangetajad, et kuulata ettekandeid, arutleda ning diskuteerida. Mitte üksnes klaasist, aga ka näiteks keskkonnasäästlikkusest ja päikseergiast – asjadest, mis on otseselt klaasiga seotud. Klaasifoorumil on esindatud ka Dow Corning, Saint Gobain Glass, Ove Arup and Partners, Schott AG, Pilkington, Emirates Glass ja teised.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: