Jüri Sillartist on valmimas eluloodokumentaal "Jüri" ({{commentsTotal}})

Foto: Eesti Filmi Instituut

Legendaarsest operaatorist, režissöörist ja õppejõust Jüri Sillartist on valmimas eluloodokumentaal "Jüri". Filmitegijad ise on filmi valmimise suhtes vastakatel seisukohtadel.

Filmi "Jüri" eesmärk on tuua esile Eesti filmiajaloos märgiliste teoste valmimise juures olnud ja oma isikupärase operaatorikäekirjaga kineasti Jüri Sillarti pärand. Kineasti ja õpetajat meenutavad ta kolleegid ning õpilased Balti filmi- ja meediakoolist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Filmis on palju näiteid Sillarti osalusel valminud linatöödest, esimest korda jõuavad vaataja ette filmilõigud Sillarti koduarhiivist, tema eluloolised seigad on pandud animatsiooni. Filmi režissöör Julia Sillart soovib aga filmi veel viimistleda. "Selles on osi, mis tuleb välja võtta ja asendada. Ma pole rahul sellega, nagu see oleks juba valmis versioon, et seda näidata," lausus Sillart.

Filmi produtsent Arko Okk leiab, et tegijad on filmi valmimiseks ette antud tähtaja pea poole aasta võrra ületanud.

Filmi esilinastus on kavandatud 29. oktoobrile, seejärel saab dokumentaalfilmi Jüri Sillartist näha ka kinolevis.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: