Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Voronja galerii kuues korternäitus avatakse Supilinna klaasmajas

Marika Tali
Marika Tali "Palgapäev" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Teisipäeval, 19. aprillil kell 17 avatakse Supilinnas, Lepiku 9 asuvas klaasmajas Voronja galerii kuues korternäitus, kus esitletakse kahe kunstniku loomingut: Marika Tali esimest personaalnäitust "Kassid" ja samas majas elava Tea Lemberpuu portreenäitust "Näod".

Karlova linnaosas resideeruv noor kunstnik Marika Tali (1985) lõpetas 2012. aastal Tartu Ülikooli maalieriala ja on tegutsenud siiamaani vabakutselise maalikunstnikuna. Näitustel esineb ta oma maalidega alates 2008. aastast.

Voronja korternäitusel esitleb Marika Tali nii vastvalminud akrüülmaale kui ka vanemaid töid. Näitusetööde valikul lähtus Tali töödest, mis ilmestavad tema viimast loominguperioodi pärast kahe lapse sündi. Enamik töid on figuratiivsed, kujutades enamasti kasse ja naisi. Marika Tali realistliku käsituslaadiga maalidel vahetuvad intensiivsed, erksad külmad toonid soojadega. Tema teemadeks on analüüs kassidest kui müstilistest olenditest ning naise ja kassi vahelised suhted.

"Igal inimesel on perioodid, kui hirmu taha jäävad ootele igatsetud ja soovitud teod. Saades emaks, hakkame analüüsima iseennast ja uuesti läbi elama oma lapsepõlve. Mõistame rohkem oma vanemaid ja väärtustame rohkem elu. Saavad selgemaks minapilt ja oma eesmärk siin laias maailmas. Armastus loomade vastu, eelkõige kasside vastu, algas juba lapsepõlves maal elades ja huvi nende vastu on ainult kasvanud," ütles näitusetööde valikut iseloomustades Marika Tali. "Kasside maalimine on mõnus teraapia. Kasside müstilisus, iseseisvus ja oskus elu nautida on väga inspireerivad," lisas kunstnik.

Tea Lemberpuu (1980) on näitustel osalenud alates 2003. aastast. Praegugi saab tema maastikumaale näha Salemi kirikus ning akte ja portreesid Tartu Ülikooli raamatukogus, Konrad Mägi ateljee seltsi kevadnäitusel. Kõige olulisemad mõjutajad maalimise õpetajatena on Lemberpuule olnud Heldur Viires ja Aapo Pukk. "Neile olen eeskuju ja juhenduse eest ääretult tänulik. Mulle on hingelähedane pallaslik värvikäsitlus ja vaatenurk maalikunstile," iseloomustas Tea Lemberpuu oma lähenemisnurka maalimisele.

Voronja korternäitusel esitleb Tea Lemberpuu oma teekonda portreemaalimisel ning väljas on tööd, mida ei ole varem eksponeeritud. "Näitusel oma piltide jagamine annab hea võimaluse peatuda, tagasi vaadata ja hinnata teekonda," mõtiskles Lemberpuu portreenäitust iseloomustades. "Maalide vaatamise potentsiaalne mõju võib olla avardav, elustav ja süvendav. Selline on olnud maalimise mõju mulle. See sõltub inimese suhtest iseendaga ja sidemest maailmaga. Lapsepõlvest ei meenu ühtegi ametit ega unistust peale selle, et tahtsin saada kunstnikuks. Tegelikult ei mäleta enda sees sellist sõnastust, kuid oli teadmine ja tunne. Olen õnnelik, et mul on praegu võimalus maalida," lisas Lemberpuu.

Kuues korternäitus avatakse Lepiku 9 õuel asuvas klaasmajas. Lisaks avamispäevale saab näitust näha veel Supilinna festivali platsipäeval, 23. aprillil kl 13-17, mil majarahvas avab Lepiku 9 hoovikohviku.

NB! Klaasmaja leiab Lepiku 9 hoovi pealt. Sisenemine majja paremale jäävast väravast.

Kaks suve Peipsiveerel, Varnja külas tegutsenud Voronja galerii kolis talveks linna ja avas aasta alguses Tartus korternäituste sarja. Esimesel näitusel Ülejõe linnaosas esitleti Anna Hõbemäe ja Kairo teoseid, teisel näitusel Supilinnas oli seintel Meiu Mündi looming, kolmandal näitusel Karlovas sai vaadata Kalli Kalde õilmaale, neljandal näitusel Annelinnas esitleti Martiini värsket fotosarja ning viiendal näitusel Tähveres olid väljas Peeter Krosmanni pildid.

Lisainfot saab Voronja galerii kodulehelt.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: