Greta Varts tutvustas kolme PÖFFi filmi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Filmikriitik Greta Varts valgustas täna hommikul televaatajaid algava PÖFFi filmifestivali põhiprogrammi osas ning tutvustas kolme seal linastuvat mängufilmi.

"Liinid" režissöör Vassilis Mazomenos

"Teema ise on seitse peatükki erinevatest inimestest, kes virelevas majanduskriisist haaratud Kreekas püüavad oma eluga toime tulla. Ainukene asi, mis seda seitset lugu seob, on eluliin - telefonikeskus, mis vastab nende peategelaste kõnedele, aga seda me kuuleme ainult helis. Visuaalselt on see film hästi kummaline. Ta on peaaegu et painavalt lämmatav, aeglane, aga õudselt huvitav jälgida just selles mõttes, et kuidas need keskkonnad ja see kaameratöö on loonud peegeldama inimestele midagi väga sisemist. Väga kaasaegne teema. Ta on ühest küljest väga masendav, aga oma sümboli tasandil hästi nauditav jälgida."

"Kodulävel" režissöör Eduard Corte

"Tegeleb samuti finantskriisiga, et kui 2007. aastal oli Hispaanias tohutu laenukriis ja heideti välja praktiliselt 150 perekonda iga päev oma kodudest, sest nad ei suutnud laenu maksta. Seda situatsiooni on käsitletud läbi ühe perekonna loo. See on film, mis on väga dramaatilise sisuga, aga mis on muusikalina meie ette toodud. Film on täis ootamatuid tegelaste laule ja suuremaid koreograafilisi moments. Sisemine hingepiin on valatud sellisesse luulelisse muusikavormi. Hästi põnev lahendus, draamalt seda ei ootaks, et see võiks muusikalina toimida. Pooled filmid on kindlasti sellest ärevusest kantud ja tegelevad väga tõsiste ülemaailmsete või kohalike ühiskondlike probleemidega. Aga see teine pool läheb inimese hinge ja poeg talle nii lähedale kui võimalik, et rääkida sellistest psühholoogilisematest elementidest. Selles mõttes on see põhivõistlusprogramm kindlasti väga rikas oma teemade poolest."

"Vaikne süda" ˇrežissöör Eitan Anner

"Film viib meid Jeruusalemma koos ühe naismuusikuga, kes on loomekriisis ja üritab vaheldust leida, aga leiab eest hoopis endale vaenuliku keskkonna. Käsitleb teemasid sellest, kui üks täiesti ilmalik naine satub järsku sellisesse äärmuslikust õigeusklikust vaimust kantud keskkonda ja kuidas siis seal toime tulla nii, et tema hinge ja tema südamesundeid ei lämmatataks ja lausa taga ei kiusataks."

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: