Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Voronja korternäitus esitleb Ilmar Kruusamäe loomingut

Matti Milius, 1999, õli.
Matti Milius, 1999, õli. Autor/allikas: Fragment

Kolm suve Peipsi veerel, Varnja külas tegutsenud Voronja galerii kolib talveks linna ja avab Tartus taas korternäituste sarja. Näitused avatakse erinevates kodudes ja on enamasti vaatamiseks üleval vaid paar päeva. Järjekorras üheksas korternäitus avatakse reedel 25. novembril kell 18 perekond Pulgese kodus Tähtveres (Veski 2a), kus esitletakse Ilmar Kruusamäe loomingu läbilõiget.

Ilmar Kruusamäe (1957) alustas maalimisega üliõpilasaastail. 1976. aastast on ta osalenud Tartu Ülikooli Kunstikabineti tegevuses. Alates 1980. aastast on Kruusamäe vabakutseline kunstnik. Ta on Eesti Kunstnike Liidu liige (1988), Eesti Maalikunstnike Liidu liige (1996), Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige (1999) ning kunstnike rühmituse Kursi Koolkond asutajaliige (1988).

Kruusamäe on tuntud eelkõige hüperrealistina. Tema teoseid on omandanud kõik suuremad Eesti kunstimuuseumid ning ka mitmed akadeemilised kultuuriasutused. Suur osa Kruusamäe tuntumaid teoseid on erakogudes, samuti leidub ta maale mitmete välismaiste muuseumide kogudes. Korternäitusel on eksponeeritud läbilõige Kruusamäe loomingust. Eksponeeritud on õlimaalid ja pliiatsijoonistused.

"Näitusel eksponeeritakse Ilmar Kruusamäe loomingut alates 70ndate lõpust. Maalid ja joonistused pärinevad erinevatest kümnenditest, millest tuleneb ka teoste visuaalne erinevus, mis omakorda teeb näituse vaatamise huvitavaks nii noorele publikule, kes tutvuvad Kruusamäe loominguga esimest korda kui ka neile, kellele Ilmari varasemad teosed pakuvad nostalgilist äratundmisrõõmu," avas Voronja galerist Raul Oreškin näituse tagamaid.

Varnjas vanas paadikuuris 2014. aasta suvel galerii avanud Kaili Kask ja Raul Oreškin leidsid, et peavad galeristidena andma oma panuse kunstielu rikastamisse ka Tartus, olles kunstnike ja nende muredega kokku puutudes teadlikud Tartus valitsevast näitusepindade nappusest.

Sarja eesmärgiks on viia kunstiteosed anonüümsetest galeriiruumidest oma loomulikku keskkonda, tavaliste inimeste kodudesse.

Ilmar Kruusamäe näitust saab perekond Pulgese kodus Tartus, Tähtvere linnaosas, Veski 2a, näha kuuel päeval: 25.-27. novembrini ja 2.-4. detsembrini. Reedel kell 18-21 ning laupäeval ja pühapäeval kell 12-16.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: