Greta Varts jagas filmisoovitusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Nagu reedeti tavaks saanud, jagas filmikriitik Greta Varts ka täna kolm soovitust, milliseid filme võiks kinos lähiajal vaadata või vaatamata jätta.

"Kui koletis kutsub" režissöör J. A. Bayona

"On võetud peategelaseks varateismeline poiss, kes maadleb väga tõsiste eluprobleemidega. Tema emal on surmav haigus, millega ta peab toime tulema ja lisaks on tal ka koolis palju probleeme. Emotsionaalselt väga-väga mõjus. Siin on tabatud hästi seda süngust ja helgust, lapselikkus ja täiskasvanulikkus saavad selles pildis või loos kuidagi väga hästi kokku. See koll tegelikult ei olegi koll mustvalges võtmes, vaid ta tegelikult ongi nende hirmude visualiseering ja nii aitab kui pelutab. Ta on selles mõttes väga vahva viis, kuidas seda siseilma hästi lähedale tuua."

"Liitlased" režissöör Robert Zemeckis

"Tegemist on väga tugeva näitlejaansambliga ja tegu on romantilise draamaga, mis leiab aset teise maailmasõja ajal, aga ta ei ole sellise lihtsa sisuga film. Armastajad leiavad teineteist suhteliselt varakult, aga sõda on see, mis ei tekita probleeme ainult pommide ja ohuga, vaid armastus pannakse proovile nende enda sees olevate valede tõttu. Spioonide mäng ja see võrgustik on see, mis nende õnne ohustab. On inimesed, kes teineteist väga armastavad ja üksteist usaldavad."

"Sõda kõigi vastu" režissöör John McDonagh

"Minu jaoks isiklikult on see selle nädala üks parim leid. Ta on teinud pigem süngeid asju, aga on nüüd võtnud ette krimidraama. Ta on pannud kaks korrumpeerunud natukene lolliilmelist politseinikku toimetama maailma, kus ei ole mingeid reegleid ja teinud sellest midagi väga originaalset. Siin on väga värvikad tegelased, dialoog on terav, lugu ise on väga ootamatute pööretega ja ta on hästi mitmekihiline komöödia. Ta naerutab klassikalise komöödia tasandil, aga siin on teadlikult mängitud kõikide viidetega vanadele filmidele, 70ndate krimidraamadele. Kõik naljad mängivad piiri peal, et võetakse selline stereotüüpne asi ja pööratakse see täiesti pea peale. Selline intelligentne huumor. Võib-olla ta ongi natukene liiga eneseteadlik, et ta võib olla nõudlik vaataja vastu. Aga ta on naljakas. Väga huvitavalt ühiskonnakriitiline ja jaburalt vaba, tehakse nalja kõigi ja kõige üle."

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: