Näitus "Tetris Geometris" uurib, mis meid suures elu mängus koos hoiab

Marje Taska
Marje Taska Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna avatakse HOP galeriis kunstnik Marje Taska näitus "Tetris Geometris".

“Olen lasknud meie ajal ja kohal endast läbi voolata, et neid siis taandada algelementideks, põhivärvideks, geomeetrilisteks joonteks, kaarteks, ringideks. Emmates erinevaid materjale, otsides tasakaalu, tunnetades gravitatsiooni, seda nähtamatut jõudu, mis meid kõiki selles suures elu mängus koos hoiab,” rääkis kunstnik näituseks valmistudes.

Marje Taska on alates 1982. aastast elanud Rootsis. Ta on lõpetanud Tallinna muusikakeskkooli, täiendanud end Tõnis Vindi stuudios ja hiljem erinevates Rootsi kunstikoolides. Taska on viljelenud graafikat, nahakunsti, maali, installatsiooni ja performancekunsti. Ta on osalenud arvukatel näitustel aastast 1977, nii mõlemal kodumaal kui ka mujal maailmas. Sellesse loetellu kuulub ka 30 isikunäitust. Tema töid leidub erinevates muuseumikogudes, nii Eestis kui Rootsis.

Ühes oma paljudest väljendusviisidest, nahkehistöös käib ta paljuski oma vanaisa Eduard Taska jälgedes. Eduard Taskat peetakse Eesti rahvusliku nahakunsti rajajaks.

"Tetris Geometris" avatakse neljapäeval, 9. märtsil kell 17.00 HOP galeriis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: