Vabariigi aastapäeva peol tuleb kontserdi asemel mängufilm ({{commentsTotal}})

Eesti 100. aastapäeva vastuvõtt Tartus Eesti Rahva Muuseumis, mille kunstilise lahenduse loob Teater NO99, tõotab traditsioonilise kontserdi asemel hoopis mängufilmi.

NO99 kollektiiv töötab praegu pooletunnise mängufilmiga, mida 24. veebruari õhtul näidatakse nii 1500 ERM-i kogunenud külalisele kui televaatajaile üle Eesti, kirjutab Õhtuleht.

Väidetavalt on just filmi tegemine põhjus, miks NO-teatri töökulud 300 000 euroni küünivad.

Traditsioonilist kontserti NO99 plaanides ei ole, kuid filmivaatamise lõpuks kõlab aar laulu, millest vähemalt üks on spetsiaalselt tellitud muusik Tõnis Mägilt ning pärast piduliku osa lõppu tantsitab vastuvõtul viibijaid Trad.Attack!.

"Mina seda küll niimoodi ei ütleks, et kontserdi asemel on mängufilm. Seda oleme algusest peale öelnud, et ERM pakub meile uusi võimalusi ja teistpidi seab ka piiranguid, sest seal ei ole traditsioonilist kontserdi- ega teatrisaali, kus oleks suur ja sügav lava," ütles presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe.

"Aga mis see täpsemalt on, seda ma arusaadavatel põhjustel ei hakka detailides praegu avama. See on alati olnud üllatus, 24. veebruari õhtul on näha, mis seal täpsemalt toimuma hakkab," märkis ta.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: