Sheri Wills avab kolmapäeval Draakoni galeriis oma isikunäituse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Fragment Sheri Willsi teosest.
Fragment Sheri Willsi teosest. Autor/allikas: Sheri Wills

Kolmapäeval, 7. märtsil kell 18.00 avab Sheri Wills Draakoni galerii keldrisaalis isiknäituse "What does light remember? / Mida valgus mäletab?"

"Väikese lapsena tähti vaadates mõtlesin, et kui valgus jõuab tähelt meieni nii pika aja jooksul, siis kuidas ta oma teekonda mäletab? Kuidas valgus oma rännu ajal muutub? Kuhu kaob valgus pärast seda, kui teda enam näha pole?" küsib Wills. Need on küsimused, mida esitab laps; teadlased tegelevad hetkel aga valguse peatamisega, et uurida ja transportida valguses sisalduvat informatsiooni ja mälu.

Sheri Willsi projektsioonipõhine näitus uurib kinnipüütud valguse materiaalset loomust metafoorilises võtmes, uurides selle võimet säilitada mälestusi ja valgustada kustutatud maastikke. Valgus on füüsikaline materjal, ent valguse ja varjude mäng (kinolinal) loob reaalsuse illusiooni, millest saab käe otse läbi pista.

Näitus jääb avatuks 17. märtsini 2018.

Sheri Wills on kunstnik, kes töötab peamiselt filmi-, video performance'i ja installatsiooni vallas. Ta töötab Eestis viibimise ajal Eesti Kunstiakadeemia (EKA) Narva Kunstiresidentuuris ja annab ka meistrikursuse EKA vabade kunstide teaduskonnas.

Tema tööd on osalenud rahvusvahelistel näitustel (sh Director's Lounge, Berliin; Robert Beck Memorial Cinema, NYC; International Experimental Cinema Exposition). Willsi filme on näidatud Londoni filmifestivalil, Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil ja New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseumis (MoMa). Samuti on tema teosed Matt Woolmani raamatus “Sonic Graphics: Seeing Sound.”

Willis on loonud live-video- ja muusikaprojekte koostöös Jan Jiráseki, Charles Norman Masoni, Bright Shengii ja Ofer Ben-Amotsiga ning video performance'eid koos erinevate ansamblitega nagu NYC choral group, Khorikos, Providence String Quartet, Luna Nova New Music Ensemble ja Ensemble QAT. Tema teoseid on esitatud Roulette'is (Brooklyn, NYC), Firehouse Space'is (Bushwick, NYC) ja Czech Center'is (NYC).

Wills elab hetkel New York City's ja töötab Rhode Island Disainikoolis filmi-, animatsiooni- ja videoosakonna professorina.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: