Sada Eesti mõtet. Kihnu Virve võrdleb end veega ({{commentsTotal}})

Foto: kuvatõmmis

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Kihnu Virve:

„Ega ma veest madalam ole!”

Urmas Vadi: "Nii ütleb Kihnu Virve ühes eelmise aasta intervjuus enne oma üheksakümnendat sünnipäeva. Nimelt on Kihnu Virve selle vastu, et seadus ütleb, et lindude pesadest ei tohi enam mune võtta ja neid süüa. Kihnu Virve viitab traditsioonidele, et alati on Kihnus lindude mune söödud, miks siis nüüd mitte. Traditsioonid elavad meie sees tõesti tugevasti, nii ka Kihnu Virves.
Ja muidugi pole Kihnu Virve veest madalam, ta on häälekas, ta on teinud isegi langevarjuhüppeid, tema plaadid on olnud müügiedetabelite tippudes. Tihti räägitakse, et meie ühiskond lülitab eakamad inimesed välja, kogu rõhk on noortel või siis noortel keskealistel. Kihnu Virve on heaks vastupidiseks näiteks. Jah, Kihnu Virve on pildil. Ühtegi teist Virvet me nii hästi ei tunne kui just Kihnu Virvet.

Aga ikkagi need traditsioonid, mis ka paneb Kihnu Virvet ütlema, et ta veest madalam ei ole. Vanu traditsioone tahetakse ikka elus hoida, samas seadusandlus paljusid asju keelab, nagu näiteks selle munade korjamise või setudel hansa ajamise.

Tegelikult me ju teame ka seda vana saareinimeste traditsiooni, et kui midagi on randa uhutud, siis on see leidja oma. Olgu selleks siis palgijupp või merehädalised oma laevaga.

Me ei tea, mida arvab Kihnu Virve sellest traditsioonist. Aga ega kõigest ei pea kah rääkima. Mõnd traditsiooni kantakse edasi vaikides ja salaja."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: