"OP" tutvus Pompidou keskuses Vene avangardse kunstiga

28. märtsil avati Pariisis Pompidou keskuses näitus "Chagall, Lissitzky, Malévitch", mis keskendubki põhiliselt nende kolme Vene kunstniku töödele. "OP" käis kohapeal uurimas, mida seal näha saab.

Kuraatori assistent Sofia Glukhova sõnas "OP-is", et näitus kujutab rikkalikult ja ainulaadselt Vitebski koolkonna ajalugu. "Üleval on 250 tööd, esindatud on maal, graafika, skulptuur, arhitektuur, on palju dokumente, fotosid, arhiiviallikaid," selgitas ta ja nentis, et see rikkalik materjal pandi kokku maailma eri riikidest.

"Revolutsioon takistas juba välja kujunenud tendentse ja surus neid veel kaugemale, andes hoogu kunstnikele, kes vähemalt esimestel revolutsioonijärgsetel aastatel tunnevad teatud vabadust," kinnitas Glukhova, öeldes, et see aeg jääb siiski üsna lühikeseks, kuna pärast kodusõja lõppu algasid NSV Liidu kultuuripoliitikas tõsised muudatused.

"Ühest küljest mind vapustab see, et revolutsioon päästis lahti sellise huvitava ajastu Vene kunstis, mis kahjuks ei kestnud kaua," tõdes Kalju Kivi ja kinnitas, et võrreldes selle ajaga, kui ta selle kunstiga kunagi õppides kokku puutus, suudab ta nüüd asju teistmoodi vaadata ja teisi asju sealt leida.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: