Maavalitsuse hoonete kontrollimisel tuli välja hulk omanikuta kunstiteoseid

Foto: ERR

Maakonnakeskustes asuvatest maavalitsuse hoonetest leiti täiendaval kontrollimisel üle 100 kunstiteose, mille väärtuse ja omaniku kohta andmed puuduvad. Möödunud aasta lõpul võttis rahandusministeerium varad üle tegevuse lõpetanud maavalitsustelt, kuid siis suhtuti inventeerimisse formaalselt ja loeti üle ainult see vara, mis juba oli arvel.

Äsjane täiendav kontroll tõi selguse - riigimajadest leiti 122 kunstiteost, mille omanik ja väärtus tuleb alles kindlaks teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Oli nii maale, graafilisi lehti kui ka skulptuure, mõned gobeläänvaibad. Aga kas see kõik nüüd kunst on, seda teavad öelda eksperdid," selgitas rahandusministeeriumi juhtivaudiitor Piret Ploom.

"Rahandusministeerium on pöördunud Eesti kunstimuuseumi poole, palvega aidata meid selles küsimuses ja loodame, et saame kindlaks teha, missugused neist omavad kunstilist väärtust, ja seejärel ka arvele võtta," lisas Ploom.

Riigimajades leiduvate kunstiväärtuste säilimisest hakati rääkima kuu aega tagasi, kui Kesk-Eesti ajalehe Järva Teataja vahendusel sai avalikuks, et Järva maavalitsusele kuulunud Tiit Pääsukses maal "Altar" on maavalitsuse garaažist varastatud, hiljem edasi müüdud ja leidnud kohas ühes erakollektsioonis.

"Rahandusministeerium esitas politseisse avalduse ja selle kohta on algatatud kriminaalmenetlus," ütles Ploom.

Ta märkis, et kui kõik riigiasutused viivad inventuuri läbi vastavalt eeskirjale, siis saavad kõik varad arvele võetud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: