Võsu Jazz avalikustas esinejad ({{commentsTotal}})

Võsu Jazz eelmisel aastal.
Võsu Jazz eelmisel aastal.

Juuli teisel nädalavahetusel, 13.–14. juulil toimub koos Võsu Muusikapäevadega festival Võsu Jazz. Esimese päeva peaesineja on United Jazz Collective, mille liikmed on Rootsist, Venemaalt, Lätist ja Eestist. Nädalavahetuse peaesinejad on äsja Taanis Carl Prisen "Aasta Laul" 2018 auhinna võitja Sinne Eeg ning Torsten Goods Saksamaalt. Kõik kontserdid on mõlemal päeval tasuta.

13. juulil viivad Võsu Muusikapäevad külastajad ringreisile avastama uut Võsu–Käsmu kergliiklusteed, mille esimene kontsert toimub Võsu Sadamas ning viimane Käsmus, kergliiklustee teises otsas. Päeva kõrgpunkt on õhtune Võsu Jazzi avamine sõnavõttude ja United Jazz Collective esinemisega, mille liikmed on Rootsist, Venemaalt, Lätist ja Eestist.

Laupäevased, 14. juuli aiakontserdid kutsuvad nii kohalikke kui külalisi Võsu kauneimatesse aedadesse, kus on võimalik nautida kõrgetasemelisi muusikuid, head toitu ning maagilist õhkkonda. Olles üks Põhja-Eesti suurimaid puhkuse sihtkohti, on Võsu ideaalne asupaik "gurmeefestivali" korraldamiseks.

Nädalavahetuse peaesineja on äsja Taanis auhinna Carl Prisen "Aasta Laul" 2018 võitja Sinne Eeg. Sinnet peetakse täna üheks Skandinaavia parimaks jazz-vokalistiks ning ta on võitnud Parim Taani Jazz Albumi auhinna kolm korda. Ta on esinenud suurimatel jazz festivalidel üle maailma ning jõuab 14. juulil Võsu Jazzi lavale.

Juba traditsiooniliselt on Võsu Jazzil alati üks Eesti legendaarne artist, kelle kontsert toimub algselt Georg Otsale ja hiljem Mikk Mikiverile kuulunud aias – sel aastal on jõudnud kord Kärt Tomingani, kes esitab Raimond Valgre ja teiste sarnaste artistide repertuaarist koosneva kava. Järjepidevust loova valikuna on alati esinenud ka üks Eesti kaasaegne artist, kelleks 2018. aastal on Hedvig Hanson. Lisaks astuvad üles Marek Taltsi trio ja Toomas Rulli ansambel.

Üks populaarseimaid ja ilusaima asukohaga kontsert on alati toimunud suvilate piirkonnas, tiigi ääres. See on ka korraldajate üks suurematest lemmikutest ning sel aastal otsustati pöörata tollele asukohale erilist tähelepanu. Tiigi kontserti esinejaks on "Saksa Michael Buble'ks" nimetatud Torsten Goods, kes esitab ajaloo parimate armastuslaulude kontserti.

Sissepääs kõigile kontsertidele on mõlemal päeval tasuta.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: