Fotod: Võrumaal filmitakse üles uut eesti mängufilmi "Virago" ({{commentsTotal}})

Esmaspäeval, 6. augustil algasid uue lühimängufilmi, musta komöödia "Virago" võtted. Üksildast Virago küla on tabanud veider needus – kõik mehed saavad ribureas hukka, jättes elamise ilu ja valu vintskete naiste õlule. Kuni päevani, mil sünnib enneolematu ime.

Miami Ülikooli režiiharidusega Kerli Kirchi debüütfilmi peaosades on Tiina Tauraite ja Juhan Ulfsak. Teistes rollides Hilje Murel, Anneli Rahkema ja Võrumaa kohalikud elanikud.

Kuni 11. augustini kestvad filmivõtted toimuvad Võrumaal Haanjas ja Vastse-Roosa külas. Viimasest on pärit ka "Virago" stsenarist-režissöör Kerli Kirch, kes sai inspiratsiooni just oma koduküla minevikust ja tänasestki eluolust.

"Pärast sõda läksid paljud kohalikud mehed metsavendadeks ja lood nende vägitegudest ringlevad rahvasuus tänaseni. Samas ei pöörata mingit tähelepanu nende vaprate meeste naistele, kes jäid koju ja pidid ühtäkki kogu külaelu oma õlgadele võtma," rääkis musta huumoriga täidetud linaloo režissöör Kerli Kirch.

"See inspireeris mind jutustama lugu Virago külast, kus kõik mehed kolivad juba enne 40-eluaastat Liiva Annuse juurde – justkui nimme oma naiste kiusamiseks," lisas Kirch.

"Virago" esilinastus on planeeritud 2018. aasta lõppu.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: