Priit Võigemast lavastusest "Monument": mulle meeldis, kuhu see tükk välja jõudis

Kinoteatri ja Von Krahli teatri ühisprojekt "Monument" on Saksa nüüdisdramaturgi Marius von Mayenburgi näidend, kus moodsad peresuhted muutuvad performance'iks.

Priit Võigemasti lavastus on ühest küljest tavaline katkisevõitu pere lugu, teiselt poolt aga peegeldub laval toimuvas omal kombel kogu õhtumaa allakäigu kirjeldus, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Kõik hakkab pihta sellest, et tegelased kurdavad, kuidas ühel hetkel sai kõike liiga palju ja kui midagi on liiga palju, siis inimesed ei oska sellega midagi peale hakata ning satuvad ummikusse," sõnas lavastaja ja tõi välja, selles olukorras loodavad inimesed, et tuleb keegi ja päästab nad ära. "Lavastuses loodetakse, et selleks on koristaja, kes tuleb ja aitab neil ära koristada."

Enam kui kaks tundi kestev suhete pingpong jõuab näidendis mitu korda pea peale pöörduda ning teeb seda kuni viimaste hetkedeni. "Mulle meeldis, kuhu see tükk välja jõudis oma viimase stseeniga," kinnitas ta ja nentis, et lavastuses on palju erinevaid teemasid. "Ma blufiksin, kui püüaksin seda ühe lausega kokku võtta."

"Hea meelega tahaksin mängida ükskõik millist tegelast, keegi ei jää kõrvaltegelaseks, kõigil on oma plahvatuse moment olemas," ütles Võigemast.

Lavastus "Monument" esietendub Von Krahli teatris 20. oktoobril.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: