Video: katkend Külli Roosna ja Kenneth Flaki uuslavastusest "Prime Mover"

Oktoobris esietendus Norra Bærum Kulturhusis koreograafide Külli Roosna ja Kenneth Flaki uus tantsulavastus "Prime Mover", mis jõuab Eestis lavale vaid neljal korral. Kultuuriportaalis saab näha lavastusest lühikest katkendit ja kuulda, kuidas avavad koreograafid oma teost.

Roosna ja Flaki uuslavastus toetub Aristotelese ideele liikumatust liigutajast, algpõhjusest, millest kõik liikumine alguse on saanud. Koreograafid käsitlevad liikumist nii põhjuse kui tagajärjena, nii vabaduse kui paratamatusena.

"Prime Mover" on hiiglaslik keskkonda, tehnoloogiaid, ajalugu, aistingud ja unistusi siduv masinavärk, mille osa me oleme. Pealtvaataja saabub hingavasse maailma, kus puuduvad algus ja lõpp, kus mäng ja tõsidus saavad üheks, kus mõte ja liikumine on seesama.

Etendused Eestis toimuvad 14., ja 15. novembril Pärnu Endlas ning 16. ja 17. novembril Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: