"Fluids" jõuab viimaseid kordi lavale

Lavastus
Lavastus "Fluids" Autor/allikas: Samuli Laine

Sel nädalal saab viimaseid kordi näha Sõltumatu Tantsu Lava ja Soome etenduskunstitrupi W A U H A U S koostöölavastust "Fluids". Etendused toimuvad 27. ja 28. novembril Tartus Tartu Uues Teatris ning 29. ja 30. novembril Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval.

Lavastuses "Fluids" loovad W A U H A U S-i liikmed tingimused totaalseks libeduseks, kus etendajad ei saa täielikult oma keha kontrollida. Libeduse tekitab J-Lube – veterinaarias kasutatav pulber-libesti, mis tingib kohmakuse ja graatsia vahel kõikuva liikumiskeele. "Fluids" kutsub publiku kohtuma intiimsuse, empaatia ja ebaõnnestumisega ajal, mil ühiskonnas valitseb perfektsionism, individualism ja usaldamatus.

"Etendus on vaatajaile arengutelt rõhutatult aeglane, tantsijaile küllap kehaliselt küllalt koormav, kohati klassikalise tantsu registreid kobav ja selles tänu kõiki liigutusi defineerivale libedusele ajuti pretsiisne ning ajuti kohmakas. Kuid igal juhul pigem ikka infantiilselt avastuslik kui agressiivselt seksuaalne või lausa ähvardav," kirjutas Hanno Soans ajakirjas kunst.ee tänavu veebruaris.

"Fluids" on Sõltumatu Tantsu Lava esmakordne koostöölavastus Helsingis resideeruva kunstnike kollektiiviga W A U H A U S, kus osalevad Eesti tantsijad Joanna Kalm, Karolin Poska, Sigrid Savi, Joonas Tagel ning Rootsi näitleja Salla Loper. Lavastuse lavastajad ja koreograafid on Jarkko Partanen ja Anni Klein, lava- ja valguskujundaja Samuli Laine ja helikujundja Heidi Soidinsalo.

W A U H A U S on Helsingis resideeruv multidistsiplinaarne kunstnike kollektiiv, kes loob kaasaegse teatri etendusi, tantsulavastusi, aga ka sotsiaalset koreograafiat, kontseptsioone ja töötubasid. Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.

"Fluids" etendused

27. ja 28. novembril kell 19.00 Tartus Tartu Uues Teatris

29. ja 30. novembril kell 19.00 Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: