Tules hävinud Rio de Janeiro rahvusmuuseumis ehitatakse uuesti üles

Septembris tules hävinud Rio de Janeiro rahvusmuuseum ehitatakse Mehhiko ekspertide kaasabil taas üles.

Mehhiko Antropoloogia- ja Ajaloomuuseum ning Brasiilia rahvusmuuseum on pannud pead kokku, otsimaks võimalust, kuidas muuseum järgmise viie aasta jooksul taastada, vahendas "Aktuaalne kaamera". Koostööprojektis osalevad Ladina-Ameerika juhtivad antropoloogiaeksperdid, kellel on kogemusi miljonite ajalooliste esemete ja mahukate arhiivide kaitsmisel ja säilitamisel.

1862. aastal valminud neoklassitsistlik muuseumihoone oli kunagi Brasiilia keisrite elupaik. Koos hoonega hävines tules Brasiilia üks suurimaid teadusraamatukogusid, Ladina-Ameerika suurim Egiptuse-teemaline kogu ning erinevate Lõuna-Ameerika kultuuride esemed.

Rio de Janeiro ülikooli rektori Roberto Leheri sõnul on selle hoone rekonstrueerimine, kollektsioonide taastamine ning koloniaalajale eelneva ajaloomälu taastamine äärmiselt oluline. "Tänu sellele saame taas üles ehitada pika ajalooga Rio de Janeiro rahvusmuuseumi, lisades sinna uusi ajaloolisi vaatenurki ja kollektsioone."

Mehhiko rahvusliku antropoloogia- ja ajalooinstituudi direktori Diego Prieto kinnitusel jättis tuli muuseumist alles vaid kesta. "Me peame taastama selle ajaloolise hoone ning kuigi Brasiilias on häid arhitekte, pole neil kogemust ajalooliste hoonetega sellist kogemust nagu meil juba viimased 80 aastat.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: