Saaremaa ooperipäevade külastajad jätavad saarele kaks miljonit eurot

Konjuktuuriinstituudi uuringust selgub, et Saaremaa ooperipäevad toovad saarele lisaks kõrgkultuurile ka päris palju raha. Arvutuste kohaselt on seda poole rohkem kui ooperipäevade eelarve.

"Ooperipublik ja ooperi tegijad jätavad nädala jooksul Saaremaale kaks miljonit eurot ja riik saab sellest 310 000 eurot käibemaksu," lausus SA Eesti Kontserdi juht Jüri Leiten "Aktuaalsele kaamerale".

Ooperipäevade külastajate arv on oma algusaastatega võrreldes kasvanu poole võrra ja umbes 30 protsenti tänastest ooperihuvilistest sõidavad Saaremaale välismaalt. "Ta on kasvanud 7000 külastajalt 15 000 külastajani ehk poole võrra. Kasvanud on ka ooperimaja suurus. Tuhandekohalisest saalist on saanud 2000-kohaline saal," rääkis Saaremaa ooperipäevade produtsent Kertu Orro.

Eesti Kontserdiga seotud segadustele vaatamata kinnitab tänane Eesti Kontserdi juht, et Saaremaa ooperipäevadega on pikad plaanid. "Nii nagu ei kao riigimaksud, nii ei kao ka see festival ja ei kao ta ka tulevikus. Ma tahaks soovida, et mõne aasta pärast oleksid ooperipäevad pikemad, oleksid kaks nädalavahetust, nagu me paar korda oleme proovinud," ütles Leiten.

Ta loodab ka, et Saaremaal maanduksid lennukid, mis tooks ooperikülalised kohale. "Ma sooviksin, et Balti mere kruiisid, mis sõidavad mööda merd Peterburgi ja tagasi, et need saaksid teha ühe sissepõike süvasadamasse ja tuua siia näiteks päevasel ajal seltskonna ooperit vaatama," rääkis ta.

Järgmise aasta juulis toimuvate Saaremaa ooperipäevade peaesineja on Moskva Helikoni ooperiteater.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: