Teater NO99 andis oma viimase etenduse Venemaal

Teater NO99 andis kolmapäeval oma viimase etenduse. Venemaal Moskvas teatrifestivalil NET kanti ette lavastus "Kõnts".

Ehkki festivali korraldajad ja teatrirahvas ise olid pealtnäha rõõmsad, oli õhus tunda siiski matusemeeleolu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Finaal on tähtis igas lavastuses, näidendis, kunstiteoses. Ta paneb i-le punkti. Ja selline finaal lubab tagasi vaadata selle teatri loole, seda ümber mõtestada. Ma võtan seda kui kunstiakti, minu jaoks on see kindlasti nii," rääkis NET teatrifestivali kunstiline juht Marina Davõdova.

Teater NO99 lavastaja Tiit Ojasoo rääkis, et kuidagi on läinud niimoodi, et NO99 maetakse nüüd Venemaa mutta. "Ausalt öeldes mikstuur erinevatest tunnetest on päris tugev. Nii, et ei oskagi neid kuidagi kirjeldada," ütles Ojasoo.

Teater NO99 kunstiline juht Ene-Liis Semperi sõnul on viimaste etenduste emotsionaalsus talle meeldinud.

"Minu jaoks on väga ilus see, et "Kõntsa" viimased etendused, mis on olnud erinevatel lavadel, on olnud väga emotsionaalsed. Ja kuigi praegu väljas on siin päris külm, siis laval on soe. Ma arvan. Näitlejatel on väga hea meel, et nad on saavad seda veel üks kord mängida. Ja olukord on selles mõttes väga pidulik ja emotsionaalne," võttis Semper kokku.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: